Elegancka szklanka do whisky z grawerem dla każdego mężczyzny

Producenci oferują bardzo wiele modeli szklanek do whisky, dlatego też wiele osób może mieć duży problem, aby wybrać odpowiedni model. Niniejszy artykuł to doskonały wybór właśnie dla tych osób, które chcą dokładnie zapoznać się z najpopularniejszymi odmianami szklanek z których pije się whisky.

Moda na szklanki Highball

W Polsce zdecydowanie największym zainteresowaniem cieszy się szklanka do whisky z grawerem typu Highball. Jest to bardzo wysoka szklanka, która potocznie znana jest pod nazwą Collins. Godne uwagi są szklanki, których pojemność nie przekracza 300 ml objętości. Warto rozważyć także dokupienie nieco większej szklanki o pojemności pół litra.

Oryginalna szklanka Highball do złudzenia przypomina prosty walec. Większość modeli dostępnych na rynku produkowanych jest ze szkła a’la rżniętego. Dzięki charakterystycznej budowie możliwe jest uwalnianie gazu z napojów i swobodne topnienie lodu. Szklanka Highball przypadnie do gustu osobom, które lubią serwować koktajle na bazie whisky.

Po wysokie szklanki bardzo często sięgają również osoby, które piją whisky z kolą. Uniwersalna szklanka do whisky z grawerem sprawdzi się także do podawania soków dla małych dzieci.

Elegancki Snifter

Snifter to ulubione szkło zagorzałych miłośników whisky. Mowa tutaj oczywiście o tulipanowym kieliszku degustacyjnym. Szklanka typu Snifter wyróżnia się niewielką czaszą tulipanową, która jest lekko podłużna, dzięki czemu dość delikatnie rozchodzi się na boki u wylotu. Charakterystyczna czasza osadzona jest na średniej długości nóżce. Cała konstrukcja szklanki zaprojektowana jest w taki sposób, aby wydobyć z ulubionego whisky to co najlepsze.

Aromat uwalniający się z whisky na styku z powietrzem i automatycznie kumuluje się u samego wylotu kieliszka. Średniej długości nóżka jest bardzo wygodna w trzymaniu, a co najważniejsze nie ma ryzyka ogrzania alkoholu dłonią. W czasze należy podawać około 25-40 ml whisky. Przy degustacji najlepiej sprawdzi się z kolei whisky o pojemności 10-15 ml.

Osoby, które chcą zrobić bliskiej osobie miły prezent powinny postawić właśnie na szklankę do whisky z grawerem typu Snifter. Dobrym pomysłem jest dokupienie nie tylko whisky, ale również eleganckiej karafki. Taki zestaw upominkowy doskonale sprawdzi się na każdą okazję.

Szklanki do whisky z grawerem znajdziesz w ofercie Grawernia.pl.