Wskazania do zabiegu modelowania ust

Modelowanie ust z wykorzystaniem kwasu hialuronowego to zabieg, który cieszy się coraz większym zainteresowaniem i stosunkowo często wykonywany jest w gabinetach medycyny estetycznej. Sam zabieg jest bowiem stosunkowo bezpieczny, a jego spektakularne efekty utrzymują się przez dość długi czas.

Jakie są zatem wskazania do wykonania tego rodzaju zabiegu?

Zabieg modelowania ust z użyciem kwasu hialuronowego może być wykonywany w wielu wypadkach, w tym choćby u klientek, których usta są dość małe i wąskie. Poza tym, z dobrodziejstw zabiegu modelującego mogą skorzystać panie posiadające usta niesymetryczne czy nadmiernie przesuszone. Wskazaniem do wykonania zabiegu są również opadające kąciki ust, a także utrata kolorytu czy tak zwany uśmiech dziąsłowy. Warto dodać, że z zabiegów modelowania ust mogą korzystać nie tylko panie, ale również panowie.

Czy zabieg modelowania jest bolesny i niebezpieczny?

Zabieg modelowania ust jest stosunkowo krótki i dość bezpieczny. Zwykle trwa on od trzydziestu do sześćdziesięciu minut, a w trakcie jego wykonywania stosowany jest preparat zawierający lidokainę, która ogranicza ból i dyskomfort klienta lub klientki. Poza tym, stosowany jest również krem znieczulający, który aplikowany jest na obszar zabiegowy. W niektórych przypadkach stosowane może być również znieczulenie stomatologiczne.

W jaki sposób przebiega zabieg modelowania?

Jak wspomniano powyżej, modelowanie ust poprzedzone jest znieczuleniem okolicy zabiegowej. W dalszej kolejności za pomocą cienkiej igły w obszar czerwieni wargowej wprowadzony zostaje preparat zawierający w swoim składzie kwas hialuronowy. Preparat ten ma formę żelu, a jego równomierne rozmieszczenie wymaga wykonania delikatnego masażu. Ma on na celu wygładzenie ewentualnych nierówności i wpływa na lepsze efekty zabiegu.

Gdzie należy wykonywać zabieg modelowania ust?

Tego rodzaju zabieg modelujący należy wykonywać jedynie w godnych polecenia punktach, których personel zapewnia wysokie standardy higieniczne. Warto w tym wypadku zapoznać się z ofertą dostępną na stronie: https://saywowclinic.pl/powiekszanie-ust/.