Milicz – piękne miasteczko na Dolnym Śląsku

W Polsce jest wiele urokliwych miejsc, o których większość może nawet nie słyszała. Takim miasteczkiem jest Milicz znajdujący się na Dolnym Śląsku, choć już niedaleko od województwa wielkopolskiego. Jakie Milicz atrakcje może zaoferować? Czy warto się wybrać w ten region Polski?

Milicz – dlaczego warto tu przyjechać?

Choć Milicz nie jest dużym miastem, to jednak warto zajechać do tej miejscowości i poczuć piękny klimat niewielkiego, ale urokliwego miejsca. Samo położenie w Parku Krajobrazowym Doliny Baryczy powinno być już sygnałem do tego, że jest tam, co zwiedzać.

Milicz jako miejscowość może nie jest znana, ale na pewno większość osób słyszała o stawach milickich, w których od wielu lat hodowane są karpie. Choć ta ryba kojarzy się z Bożym Narodzeniem, to jednak smakuje wyśmienicie podana na różne sposoby. O tym można się przekonać, przyjeżdżając do Milicza i odwiedzając stawy milickie.

Milicz atrakcje – co warto zobaczyć?

Niewielkie miasto, ale ma kilka atrakcji, które przypadną do gustu każdemu. Na pewno pierwszym punktem na mapie powinno być Muzeum Bombki. W tej miejscowości produkowane były przez wiele dziesięcioleci ozdoby świąteczne, które cieszyły się popularnością nie tylko w Polsce, ale i za granicą. W miejscu fabryki powstało muzeum, które trzeba zobaczyć.

W Miliczu znajdują się też ruiny zamku z XII wieku, który znajduje się nad rzeką Barycz. Warto także wejść do Technikum Leśnego, które zostało wybudowane w XVIII wieku. Na uwagę zasługuje też kościół św. Boboli, który zachwyca architekturą rzadko widywaną w tej części Polski.

Dolina Baryczy – dlaczego warto przyjechać?

Park Krajobrazowy Doliny Baryczy to piękny teren, na którym można cudownie spędzić czas z całą rodziną. Miłośnicy pieszych wędrówek mogą spacerować szlakami. Jest też wiele ścieżek rowerowych dla fanów dwóch kółek.

Dolina Baryczy to przede wszystkim stawy milickie. Jednak można w sezonie jesiennym wybrać się tutaj na grzyby. Jest też okazja przepłynąć się kajakiem lub zrelaksować nad stawem i zjeść pyszną rybkę.