Dlaczego nie warto kupować najtańszych prętów gwintowanych?

Na rynku nie brakuje podmiotów oferujących pręty gwintowane. Dlaczego najtańsze elementy tego typu (a tym samym cechujące się najmniejszą jakością) nie powinny być jednak kupowane? Sprawdź, z czym w praktyce musiałbyś się mierzyć!

Praca mało wydajna i niebezpieczna…

Wybór odpowiednich prętów gwintowanych naprawdę jest znaczący… Dlaczego? Można bowiem wybrać nieodpowiednie akcesoria z tej grupy, co rzecz jasna negatywnie wpłynie na wykonanie konkretnego zadania. Z czym przede wszystkim trzeba się liczyć? Pamiętaj, że najtańsze ceny z czegoś wynikają. Producenci, którzy oferują takie właśnie elementy nie dokładają przecież do interesu. W związku z tym już samo to powinno dać Ci do myślenia. Zazwyczaj tanie pręty gwintowane mają małą średnicę. To zaś powoduje, że w czasie wykonywania konkretnego zadania są przenoszone relatywnie mniejsze obciążenia. Z jednej strony praca nie jest zatem do końca wydajna. Z drugiej strony stosowanie takich prętów gwintowanych może stanowić zagrożenie dla pracowników. Warto zatem mieć ten czynnik na uwadze.

Dlaczego jeszcze warto się minimum dwa razy dobrze zastanowić przed wyborem akcesoriów z tej grupy? Należy zauważyć, że kiepskiej jakości pręty gwintowane powodują, że praca nie jest wykonywana optymalnie. Chodzi między innymi o to, że nakrętka może zablokować się na gwincie. To nie wszystko. Dodatkowo obejma może zacząć się wahać, a są to oczywiście bardzo niepożądane objawy… Jeśli zdecydujesz się na pręty gwintowane mające ostre gwinty, to może zaś dojść do licznych obrażeń dłoni, które niestety goją się bardzo długo.

Sprawdź również tutaj: http://www.trenddecor.pl/najczesciej-wybierane-laczniki-do-drewna/

Na co się zdecydować?

Chcesz uniknąć takich właśnie sytuacji? W takim razie zdecyduj się na pręty gwintowane spełniające normę DIN 975. To gwarancja, że produkcja przebiegała profesjonalnie. Między innymi zostały zastosowane wysokiej klasy materiały. Takie, jak stal nierdzewna A2, stal węglowa, stal kwasoodporna itd. o czym dowiemy się od fachowców z STALMUT. Czym dodatkowo cechują się takie właśnie akcesoria? Jeśli chodzi o rodzaj gwintu, to masz kilka opcji do wyboru (metryczny, lewozwojny lub drobnozwojny). Dodatkowo możesz liczyć na kilka różnych klas własności. Porządne pręty gwintowane są między innymi wyjątkowo odporne. Chociażby na korodowanie. A to sprawia, że mogą być zastosowane nawet w relatywnie trudnych warunkach atmosferycznych. Co jeszcze warto wiedzieć w tym temacie? Nowoczesne pręty gwintowane (jeśli zakładamy współpracę z dobrym producentem) mogą być wybrane pod względem kilku różnych długości. Na skutek tego bez problemu dopasujesz je do danej pracy, która Cię czeka w najbliższym czasie.