Jakie normy powinny spełniać śruby zamkowe?

Musisz zdecydować się na dobrej jakości śruby zamkowe? W takim razie postaw na elementy złączne spełniające określone normy. Wtedy nie wydasz gotówki w błoto i będziesz mógł zastosować tego typu śruby w rozmaitych, życiowych sytuacjach…

Dlaczego warto zdecydować się na profesjonalnie wykonane śruby zamkowe?

Klienci, zwłaszcza teraz, mają naprawdę multum wariantów do wyboru. Coraz częściej można jednak zaobserwować, że Polacy decydują się na śruby z łbem grzybkowym z podsadzeniem (w taki sposób też określa się akcesoria zamkowe), które są bardzo fachowo wykonane. Nie może zatem zaskakiwać, że często kupowane są akcesoria spełniające normy DIN 603/ISO 8677/PN 82406. Od razu trzeba podkreślić, że zostały one kolejno ustanowione przez Niemiecki Instytut Normalizacyjny, Międzynarodową Organizację Normalizacyjną oraz Polski Komitet Normalizacyjny. Takie śruby zamkowe występują w kilku różnych klasach wytrzymałości. Interesują Cię dokładne parametry? To 4.6, 4.8 i 8.8. Na pewno chcesz też dowiedzieć się, z czego są na ogół wykonywane takie właśnie elementy złączne… W tym aspekcie fachowcy stosują kilka różnych komponentów. To między innymi stal węglowa, czy stal nierdzewna A2 (INOX). To nie wszystko. Okazuje się, że śruby zamkowe są wykonywane również przy użyciu takich komponentów, jak stal kwasoodporna A4 oraz mosiądz. W jaki sposób elementy złączne tego typu są dodatkowo zabezpieczone przed korozją? Jeśli bowiem są wykonane na przykład ze stali nierdzewnej, to już z tego względu mają dużą odporność. Trzeba jednak wspomnieć o takich elementach, jak ocynk galwaniczny, ocynk ogniowy itp. Czasami jest wykonywane także oksydowanie.

Przeczytaj także: http://4emotion.pl/kiedy-zdecydowac-sie-na-sruby-zamkowe/

Gdzie stosuje się z powodzeniem śruby zamkowe?

Powyżej mogłeś zapoznać się z kilkoma istotnymi zaletami takich właśnie elementów złącznych. To jednak nie koniec. Inna ważna cecha to duża uniwersalność. Takie śruby zamkowe są bardzo często używane chociażby do wykonywania połączeń konstrukcji drewnianych albo takich, które są na ogół narażone na bezpośredni kontakt ze skórą operatora… Gdzie jeszcze śruby z łbem grzybkowym z podsadzeniem mogą być użyte? Na przykład w momencie skręcania ławek lub płotów. Nadają się także do łączenia rozmaitych elementów ogrodzeniowych. Są wykorzystywane przez różne osoby. Nie tylko chodzi o przydomowych majsterkowiczów, którzy chcą zadbać, by niedaleko domu wszystko pięknie się prezentowało. Na dodatek śruby zamkowe przydają się w wielu branżach i są wybierane przez prawdziwych zawodowców.

Pełny asortyment znajdziesz na stalmut.pl/oferta/sruby/sruby-zamkowe-din-603-iso-8677-z-lbem-grzybkowym/