Jak motywować się do regularnego biegania?

Zazwyczaj dzieje się tak, że osoby rozpoczynające nową aktywność na samym początku mają bardzo dużo determinacji oraz pasji. Z czasem zaangażowanie jest jednak coraz mniejsze. Obawiajcie się, że w Waszym przypadku będzie tak samo? Niedawno rozpoczęliście bieganie i zastanawiacie się, co trzeba zrobić, aby motywacja zawsze była na odpowiednim poziomie? Zapraszamy do przeczytania poniższego artykułu, który jest poświęcone tej kwestii i zawiera kilka cennych wskazówek.

Bardziej atrakcyjna sylwetka

Badania pokazują, że większość Polek nie jest zadowolonych ze swojej sylwetki. Niestety, samo narzekanie nie sprawi, że zbędne kilogramy odejdą w siną dal… Po prostu trzeba coś z tym faktem zrobić. Należy podkreślić, że nie tylko kobiety mają kompleksy odnośnie swojego wyglądu. Także mężczyźni często zastanawiają się, jak ten aspekt zmienić. „Nie da się ukryć, że systematyczne bieganie w tym pomaga. Jeśli zatem chcecie znaleźć skuteczne sposoby motywacyjne, to przede wszystkim musicie odpowiedzieć sobie na pytanie, co skłoniło Was do rozpoczęcia treningów. Najczęściej dzieje się tak, że była to po prostu chęć posiadania bardziej atrakcyjnej sylwetki” – podkreśla Wojciech Izbicki z ekipy www.nessi-sport.com.

Trzeba podkreślić, że regularne treningi pomagają uzyskać lepszą wagę. Oczywiście, nie jest tak, że wystarczy pobiegać tydzień, żeby pozbyć się całego kłopotu. Istotna jest regularność i chęć zmian w całym życiu. Musicie zatem systematycznie sobie powtarzać, że systematyczne treningi pozwolą Wam uzyskać konkretne efekty. Jeśli będziecie biegać, to krok po kroku Wasza sylwetka będzie wyglądała o wiele lepiej niż miało to miejsce we wcześniejszym okresie. Badania pokazują, że akceptacja własnego ciała wpływa bardzo pozytywnie na nasze samopoczucie. Jesteśmy bardziej pewni siebie, dzięki czemu łatwiej jest nam też osiągać sukcesy w życiu prywatnym oraz zawodowym. Jest to zatem gra warta świeczki, która odpowiednio pobudza wyobraźnię.

Poprawa funkcjonowania całego organizmu

Systematyczne bieganie wpływa dobrze na funkcjonowanie całego organizmu. Krok po kroku poprawia się między innymi nasza wydolność. Dzięki temu po pewnym czasie nie mamy już zadyszki, kiedy idziemy do znajomego mieszkającego w bloku bez windy itp. Lepiej pracuje nasze serce, które jest systematycznie przyzwyczajone do wysiłku. To sprawia, że wykonanie rozmaitych czynności w życiu prywatnym i zawodowym nie będzie już powodowało takiego kłopotu, jak miało to miejsce wcześniej. Poza tym systematyczne treningi wpływają korzystnie na samopoczucie, ponieważ regularne zajęcia powodują wytwarzanie endorfin, co jest naukowo udowodnione.

Dlaczego warto regularnie zapisywać wyniki?

Co jeszcze powinno motywować Was do biegania? To, że czas spędzony na pokonywaniu kolejnych metrów nie jest stracony. Warto przed rozpoczęciem treningów zapisać na przykład Waszą uwagę, obwód w pasie itp. Po miesiącu dobrze jest porównać te wyniki. Jeśli będziecie systematycznie trenować – ważna jest także odpowiednia dieta i generalnie zdrowy styl życia – to efekty na pewno będą satysfakcjonujące. Bez wątpienia da to Wam dużą motywację do dalszego działania.