Warzywen kosmetyki: po które produkty warto sięgnąć?

Dla większości kobiet uroda jest niezwykle ważna, dlatego też nie ma się w zasadzie czemu dziwić, iż decydują się one na zakup różnego rodzaju kosmetyków, jednak produkty, które dostępne są w drogeriach, niestety nie zawsze działają tak, jak powinny. Takie produkty zawierają niestety w swoim składzie chemiczne substancje, które mogą wywoływać różnego rodzaju nieprzyjemne reakcje alergiczne. Oczywiście takie kosmetyki można zamienić na kosmetyki bio lub organiczne, jednak zdecydowanie lepiej sięgnąć po naturalne kosmetyki z przydomowego ogródka, które nie zawierają żadnych niepożądanych substancji, dlatego też oddziałują bardzo korzystnie na naszą skórę. Po jakie jednak produkty warto sięgnąć, aby poprawić swój wygląd?

Marchew

Niepozornie wyglądający korzeń marchwi to bardzo dobre źródło witamin A, C, E, H, K, PP, z grupy B oraz wielu bardzo ważnych dla naszej urody pierwiastków, dlatego te domowe kosmetyki z dodatkiem wyciągu z marchwi mogą w widoczny sposób poprawić wygląd naszej skóry. Najistotniejszą substancją znajdującą się w marchewce jest prowitamina A (beta-karoten), czyli bardzo silny antyoksydant, który wspomaga walkę z wolnymi rodnikami odpowiedzialnymi za szybszy proces starzenia się skóry. Świeżo wyciśnięty sok z marchwi pomaga zregenerować oraz dogłębnie odżywić skórę, dlatego też powinny po niego sięgać w szczególności te panie, które mają przesuszoną i dojrzałą skórę.

Czarna rzepa

Piękny wygląd to nie tylko zadbana skóra, ale również włosy, które powinny być mocne oraz błyszczące. Aby w widoczny sposób poprawić wygląd swoich kosmyków (zwłaszcza wtedy, gdy nadmiernie wypadają) warto sięgnąć po czarną rzepę, która wprawdzie nie pachnie zbyt przyjemnie, jednak jej działanie jest nieocenione. Czarna rzepa zawiera w swoim składzie związki siarki, które pomagają poprawić mikrokrążenie w skórze głowy, dzięki czemu włosy zostają wzmocnione od cebulki aż po same końce. W jaki jednak sposób należy wykorzystać czarną rzepę w pielęgnacji włosów? Wystarczy wycisnąć z niej świeży sok, który następnie należy wetrzeć w skórę głowy. Taka kuracja pomoże nie tylko wzmocnić włosy, ale również pozbyć się uporczywego łupieżu.

Zielony ogórek

Choć zielony ogórek w niemal 100% składa się z wody, to można w nim znaleźć również takie cenne dla naszego wyglądu zewnętrznego substancje jak kwasy organiczne, witaminy, a także składniki mineralne. Świeżo wyciśnięty sok z ogórka wykazuje właściwości tonizujące i odświeżające, jednak przy jego pomocy można również rozjaśnić piegi oraz przebarwienia. Zamiast świeżego soku można na skórę zaaplikować również plasterki warzywa, które wcześniej można przez chwilę schłodzić w lodówce, dzięki czemu ich działanie będzie jeszcze lepsze.