Jak radzić sobie z wypadającymi włosami…?

Zdrowy człowiek codziennie gubi około stu włosów. Jeżeli jednak ich ilość jest znacznie większa, wzbudza to nas niepokój. Powinniśmy się wówczas zastanowić się, dlaczego tak się dzieje i jak temu zaradzić.

Przyczyny wypadania włosów

Zanim sięgniemy po specjalistyczne środki powstrzymujące wypadanie włosów, postarajmy się ustalić przyczynę tego zjawiska. W wielu przypadkach może to być efekt choroby lub zaburzeń hormonalnych. Gdy mamy takie podejrzenie, konieczna jest konsultacja z lekarzem. Często podłożem problemów z włosami jest zła dieta, uboga w składniki odżywcze. Pomoże nam wtedy wprowadzenie zmian do jadłospisu. Stres, przemęczenie, czy odchudzanie również nie sprzyjają naszej fryzurze. Zła pielęgnacja włosów, częste używanie lokówki, suszarki, zbyt długie przebywanie na słońcu oraz ciasne wiązanie włosów także pogarszają ich kondycję i mogą powodować wypadanie. Lekceważony często łupież również jest wrogiem naszego owłosienia, podobnie jak źle dobrane kosmetyki koloryzujące i stylizujące do włosów. Łysienie może mieć także podłoże genetyczne. Najczęściej występuje ono u mężczyzn, jednak kobiety również mogą mieć z nim problem.

Domowe sposoby na powstrzymanie wypadania włosów

Jeżeli uda nam się ustalić przyczynę wypadania włosów, musimy jak najszybciej ją wyeliminować, by zatrzymać ten proces. Należy zadbać o odpowiednią dietę i uzupełnić niedobory witamin i mikroelementów. W aptece znajdziemy właściwe suplementy na włosy. Dostępne są także specjalne lotiony i środki na łysienie. Firmy kosmetyczne prześcigają się w ofertach kosmetyków do pielęgnacji włosów, powstrzymujących wypadanie, od specjalnych szamponów, odżywek, po różnorodne preparaty.

Zabiegi w salonie kosmetycznym

Już przy pierwszych problemach z włosami warto skorzystać z profesjonalnej pomocy. W salonie kosmetycznym, np http://salon.cece.pl/ i fryzjerskim możemy skorzystać z wielu zabiegów wzmacniających włosy. Jednym z nich jest masaż skóry głowy. Poprawia on ukrwienie i wpływa na poprawę jakości włosów. Łatwiej rozprowadzane są substancje odżywcze. Zastosowanie jedwabiu przywraca prawidłową strukturę włosa i nawilża. Zabiegi z użyciem D- Panthenolu regenerują naskórek. Mezoterapia skóry głowy powstrzymuje wypadanie włosów i wspomaga ich odrastanie. Dzięki stymulacji krążenia następuje rewitalizacja cebulek włosowych. Jest to zabieg przeznaczony zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Włosy są nawilżone i odżywione, zwiększa się też ich gęstość i grubość. Profesjonalista dobierze właściwą kurację do naszego problemu.

Gdy pomimo starań nasze włosy nadal wypadają, konieczna może być wizyta u trychologa. O czuprynę warto zadbać wcześniej, żeby nie dopuścić do nadmiernego osłabienia i wypadania włosów.