Jakie istnieją poziomy angielskiego?

szkola-koliber.pl szkoła (15) .jpg

Język angielski to w obecnych czasach podstawowy język, którym powinien posługiwać się każdy młody człowiek. Ułatwia on codzienne funkcjonowanie, a do tego jego wysoka umiejętność wpływa na atrakcyjność pracownika na rynku pracy. Istnieje kilka poziomów znajomości języka angielskiego, które usystematyzowane są w systemie CEFR.

Jakie istnieją poziomy języka angielskiego?

Jak już zostało wcześniej wspomniane, najpopularniejszym systemem jest Common European Framework of Reference for Languages. W jego szeregach wyróżnia się cztery kompetencje, takie jak mówienie, słuchanie, pisanie oraz czytanie.

Skala, która opisana jest w systemie, wskazuje na sześć poziomów zaawansowania. Pierwszym z nich jest A1, który stanowi o tym, że osoba potrafi zrozumieć proste komunikatu i opanować wypowiedzi dotyczących codziennych sytuacji. Następnym poziomem jest A2, który jest poziomem podstawowym. Następnie B1 oraz B2, które wskazują na to, że osoba ma bogate słownictwo i potrafi posługiwać się bardziej złożonymi konstrukcjami gramatycznymi. Najbardziej zaawansowanymi poziomami jest C1 oraz C2.

Dlaczego warto język angielski jest tak ważny w każdej firmie?

Osoba, która posługuje się językiem angielskim na poziomie wyższym niż podstawowy, jest bardziej atrakcyjna na rynku pracy dla przyszłego przedsiębiorcy. Znajomość tego języka daje ogromne możliwości, ponieważ dzięki niemu można komunikować się z oddziałami firmy, które znajdują się za granicą.

Ponadto biegła znajomość języka angielskiego jest ogromnym atutem w zagranicznych korporacjach. Bez znajomości tego języka można zapomnieć o jakiekolwiek pracy w takim miejscu. Język angielski jest również bardzo ważny, jeżeli chodzi o pozyskiwanie ciekawych materiałów do pracy. Większość z nich napisana jest właśnie w języku angielskim.

Dlaczego warto inwestować w kursy angielskiego dla firm?

W sytuacji, gdy firma wchodzi na rynek zagraniczny, każdy z pracowników powinien posługiwać się przynajmniej w sposób biegły językiem angielskim. Pozwoli to na odpowiedni sposób komunikowania się z potencjalnymi klientami lub partnerami biznesowymi.

Kursy angielskiego dla firm zazwyczaj są tańsze od kursów podstawowych przeznaczonych dla prywatnych osób. Firmy bardzo często mogą liczyć na dodatkowe zniżki ze strony miejsc oferujących kursy języka angielskiego.

Więcej informacji znajdziesz na stronie kursy angielskiego dla firm.