Rodzaje kolczatek drogowych

koralewscy.pl krol (12) .jpg

Kolczatka drogowa to skuteczne narzędzie, które uniemożliwia przejazd osobom nieupoważnionym. Służy do zabezpieczenia wjazdu na parking firmowy lub prywatny. Kolczatki drogowe są powszechnie stosowane wszędzie tam, gdzie jest wprowadzona szczególna kontrola ruchu, np. na lotniskach lub na parkingach hotelowych.

Z czego wykonane są kolczatki drogowe?

Kolczatki drogowe wykonane są z paneli i z wysokiej jakości blachy stalowej, która okrywa wałek wyposażony w kolce. Są one odporne na trudne warunki atmosferyczne i uszkodzenia mechaniczne, spowodowane dużym obciążeniem. Na rynku dostępne są zwykłe kolczatki drogowe, które mogą być zastosowane wszędzie tam, gdzie przejeżdżają auta do 3,5 tony ciężkości oraz wzmocnione, stosowane wszędzie tam gdzie ma się do czynienia z ciężarówkami. Wszystkie kolczatki są przeważnie zabezpieczone przed korozją poprzez cynkowanie ogniowe lub malowanie specjalnymi farbami.

Jak można podzielić kolczatki drogowe?

Kolczatki drogowe różnią się między sobą sposobem montażu. Kolczatki podziemne montowane są pod poziomem nawierzchni, w specjalnie przygotowanym fundamencie. natomiast nawierzchniowe przymocowane są bezpośrednio do nawierzchni.Kolczatka drogowa może mieć również rozmaite mechanizmy. Bardzo popularne są kolczatki sprzężone ze szlabanem. W tego rodzaju urządzeniach kolce chowają się w momencie, kiedy szlaban podnosi się do góry. Kolczatki bezwładnościowe mają kolce, które ustępują pod naciskiem koła, natomiast podnoszą się, kiedy on ustanie. Mechanizm taki stosuje się w kolczatkach jednostronnych. Kolczatki automatyczne natomiast, najwygodniejsze w użyciu, są zdalnie sterowane przy użyciu pilota.Każdy, kto planuje kupić kolczatkę drogową, powinien skonsultować się z firmą, która zajmuje się sprzedażą i montażem tych urządzeń i wybrać model, który będzie idealny na konkretne warunki w terenie. Kolczatki drogowe mogą wspomagać szlabany parkingowe lub być montowane samodzielnie.

Kto zajmuje się montażem kolczatek drogowych?

Bez względu na rodzaj kolczatki drogowej, do jej montażu warto wybrać sprawdzoną firmę, która specjalizuje się w usługach tego typu. Firmy takie oferują przeważnie kompleksowe usługi, od pomocy w wyborze właściwego modelu, aż po konserwację.

Więcej informacji znajdziesz na stronie kolczatka drogowa.