Program do wystawiania faktur. Prosty, szybki i skuteczny.

Program do wystawiania faktur. Prosty, szybki i skuteczny.

Obowiązkiem podmiotu dokonującego sprzedaży jest wystawienie właściwego dokumentu, potwierdzającego transakcję. Aby tego dokonać, można skorzystać z przydatnego narzędzia, jakim jest program do wystawiania faktur. Wybierając taki program, należy wziąć pod uwagę kilka ważnych aspektów.

Prostota w zakresie obsługi

Czas to pieniądz. Wie o tym każdy przedsiębiorca. Nie warto więc spędzać zbyt dużo czasu na rozszyfrowywaniu programu do wystawiania faktur. Program ten nie powinien sprawiać trudności w obsłudze. Został on przecież stworzony, aby ułatwiać, a nie utrudniać działalność. Program do wystawiania faktur musi umożliwić użytkownikowi łatwe odnalezienie właściwych opcji, koniecznych do wydania pożądanego dokumentu. Warto, aby program pozwalał na automatyczne uzupełnianie danych kontrahenta, np. po wpisaniu jego numeru NIP.

Limit wystawianych dokumentów

Wybierając program do wystawiania faktur warto zastanowić się, jaką wersję produktu wybrać. Program ma bowiem różne dostępne opcje, z którymi wiąże się limit wystawianych dokumentów sprzedaży. W wersji darmowej jest możliwość wystawienia kilku faktur. Jeśli taka ilość nie jest wystarczająca, należy zdecydować się na wersję płatną programu. Oczywiście opcja płatna programu do wystawiania faktur pozwala na generowanie zdecydowanie większej liczby dokumentów, niż wersja darmowa.

Rodzaj wystawianych dokumentów

Istotne jest również to, czy w programie do wystawiania faktur jest możliwość wygenerowania różnych dokumentów sprzedaży. Dokument ten może mieć przecież różną formę.Warto wybrać program, który pozwoli na wystawianie faktur zwykłych, zaliczkowych lub marżowych. W trakcie prowadzenia działalności gospodarczej może też pojawić się konieczność wystawienia faktury walutowej.

Ważne, aby program do wystawiania faktur umożliwiał też wystawianie paragonów i rachunków.