Skoki tandemowe – co warto wiedzieć przed skokiem?

plstrefa - skoki tandemowe 3.jpg

Skoki tandemowe pozwalają doświadczyć niesamowitego dreszczyku emocji. Pod okiem wykwalifikowanego instruktora spadochronowego można oddać swój pierwszy skok z wysokości 15 000 stóp. Jest to wysokość, która pozwala osiągnąć nawet prędkość 120 mil na godzinę.

Jakie korzyści?

Skoki tandemowe mają bardzo wiele zalet, dlatego też w ostatnim czasie coraz więcej osób decyduje się na oddanie swojego pierwszego skoku. Największym atutem jest oczywiście to, że nie jest wymagane żadne doświadczenie. Jest to doskonała propozycja dla osób, które chcą zrezygnować z profesjonalnego szkolenia spadochronowego. W większości sytuacjach w zupełności wystarczy krótka 20-minutowa odprawa. Wynika to oczywiście z tego, że to właśnie instruktor zajmuje się otwieraniem spadochronu i lądowaniem.

Dzięki skokom tandemowym można podziwiać przepiękne widoki z wysokości kilku kilometrów nad ziemią. Jeszcze kilka lat temu skoki tandemowe były bardzo drogie i trudno dostępne. W dzisiejszych czasach ceny są bardzo atrakcyjne, dzięki czemu praktycznie każdy może zdecydować się na swój pierwszy skok. Identycznie wygląda także sytuacja jeżeli chodzi o dostępność. Praktycznie w każdym większym mieście w Polsce można znaleźć ośrodki, które oferują skoki w tandemie.

Lot na czasy trwa zazwyczaj około 10 minut. Jeżeli chodzi o swobodne spadanie to jest to etap, który w zależności od wysokości trwa od 35 do 50 sekund. Główny spadochron otwierany jest najczęściej na wysokości około 1700 metrów. Pilot dostarczy nam sterówki, dzięki którym będziemy mogli samodzielnie sterować czaszą.

Doskonały pomysł na udany prezent

Skoki tandemowe są fantastycznym pomysłem na udany prezent, który można podarować praktycznie każdej osobie. Większość ośrodków umożliwia wykupienie voucherów na skok.

Ciekawą propozycją jest także wykupienie filmu albo zdjęć ze skoku. W ten prosty sposób możemy nasze niesamowite przeżycie uwiecznić na pamiątkę na całe życie. Nagraniem możemy dzielić się z najbliższymi przez długie lata.

Skok tandemowy jest najszybszym i najprostszym sposobem, aby zapoznać się z niesamowitym światem skoków spadochronowych. Pamiętać należy o tym, że nawet osoby niepełnoletnie mogą oddać swój pierwszy skok spadochronowy.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z PL Strefy