Limanowa – atrakcje dla turystów

sindbad - sindbad (19) .jpg

Wybór miejsca na wakacje letnie lub zimowe, nie zawsze jest sprawą prostą. Jedni wolą wracać do znanych i sprawdzonych miejsc, inni wolą poznawać nowe tereny. Ciekawą propozycją jest spędzenie wczasów w Limanowej.

Limanowa

Limanowa to miasto powiatowe otoczone pasmem Beskidu Wyspowego. Położenie miasta zapewnia nie tylko piękne krajobrazy, ale także doskonałe powietrze pozbawione zanieczyszczeń, co sprzyja także pobytom rehabilitacyjnym.

Limanowa prawa miejskie otrzymała w XVI w. od króla Zygmunta II Augusta, co przyśpieszyło rozwój miasta. W XVII w. został on przerwany przez najazd Szwedów, którzy spalili miasteczko. Limanowa ucierpiała także w okresie I i II wojny światowej. Pozostałością po walkach są liczne cmentarze wojskowe.

Limanowa atrakcje latem

Limanowa to bardzo zadbane miasto, które zapewnia liczne atrakcje nie tylko mieszkańcom (ok. 15 tys.), ale także turystom. Ciekawie mogą czas spędzić osoby lubiące aktywny wypoczynek, jak i te, które preferują zwiedzanie zabytków, z których na szczególną uwagę zasługuje Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej z 60. metrową wieżą. Warto także zwiedzić Dwór Marsów, w którym znajduje się obecnie Muzeum Regionalne Ziemi Limanowskiej. Obowiązkowo trzeba także udać się na Miejską Górę, na której postawiono metalowy krzyż (37 m). To najpiękniejsze miejsce widokowe, z którego można podziwiać panoramę Beskidu Wyspowego, Gorce oraz Tatry.

Na turystów preferujących aktywny wypoczynek, czekają szlaki turystyczne po Beskidzie Wyspowym (niebieski i zielony), ścieżki rowerowe oraz skatepark.

Limanowa atrakcje zimą

W okresie zimowym Limanowa również zapewnia wiele atrakcji. Miłośnicy narciarstwa mają do dyspozycji trasy biegowe oraz trasę zjazdową na Łysej Górze (Limanowa Ski). Narciarze mogą korzystać z trzech tras, wyciągu krzesełkowego oraz dwóch wyciągów orczykowych.

W mieście funkcjonuje także pływalnia z 6. torami, zjeżdżalnią, jacuzzi, masażami wodnymi, brodzikiem dla dzieci. Na terenie obiektu znajduje się także kręgielnia, łaźnia parowa, sauna fińska oraz sala bilardowa.