Badania prenatalne

Badania prenatalne

Każda kobieta chce urodzić zdrowe dziecko. Jest wiele czynników ryzyka, eksperci wymieniają czynności, których nie wolno wykonywać w ciąży, nie wolno na przykład uprawiać sportów ekstremalnych. Nie wszystkie potrawy są dozwolone dla przyszłej matki. W zdrowej ciąży zaleca się jednak aktywność fizyczną.

Co zrobić, by dziecko urodziło się zdrowe?

Czy już na etapie ciąży można sprawdzić, czy dziecko będzie zdrowe? Tak. Można wykonać tak zwane badania prenatalne. Nie każde badanie daje 100% pewność, że maluch urodzi się zdrowy. Badania mają różną czułość i wykrywają różne choroby.

Nie wolno też zapominać o tym, że poród ma ogromny wpływ na zdrowie dziecka. Jeżeli dojdzie na przykład do niedotlenienia, dziecko może później borykać się z wieloma trudnościami i nie będzie rozwijało się prawidłowo. Dlatego tak ważne jest, aby przyszła matka dobrze wybrała szpital i zespół, który odbierze poród.

Kto powinien wykonać badania prenatalne?

Specjalistyczne badania prenatalne może wykonać każda kobieta, nie zawsze będą one jednak refundowane. Szczególnie zaleca się wykonanie takich badań kobietom, które ukończyły już trzydziesty piąty rok życia. Wtedy wzrasta ryzyko pewnych chorób u dziecka, warto, aby kobieta sprawdziła to już na etapie ciąży.

Badania prenatalne Katowice można polecić każdej przyszłej mamie, która obawia się o zdrowie nienarodzonego jeszcze dziecka.

Czy badania są konieczne?

Badania prenatalne Katowice to badania, które pozwolą odpowiedzieć na wiele ważnych pytań. Niektórzy stanowczo odrzucają wykonanie badań prenatalnych, ponieważ twierdzą, że i tak nie zdecydują się na aborcję. Takie postawienie sprawy nie jest właściwe. Wiedza o chorobie dziecka może przygotować rodziców na leczenie, dzięki czemu będzie można wybrać odpowiedni szpital do porodu.

Nie chodzi zatem tylko o wybór związany z aborcją, ale też o możliwość zapewnienia maluszkowi jak najlepszych warunków do leczenia. Dlatego zdecydowanie warto zrobić badania prenatalne, ponieważ mało inwazyjne testy są bardzo czułe i dają odpowiedzi na wiele pytań.