Jaki kupić ekogroszek?

alpari (3).jpg

Wiele osób bardzo chętnie decyduje się na ogrzewanie budynków ekogroszkiem. Jest to niezwykle wygodne rozwiązanie. Piec z podajnikiem sprawia, że nie ma konieczności ciągłego dokładania opału. Wszystko odbywa się automatycznie. Ekogroszek jest łatwy do przechowywania i powszechnie dostępny.

Jaki wybrać ekogroszek?

Niezależnie od tego, czy ktoś wybierze Ekogroszek hurt, czy detal, można liczyć na ogromny wybór. Poszczególne rodzaje opału różnią się pod wieloma względami. Należy wobec tego dobrze przemyśleć swój zakup. Lepiej dołożyć nieco więcej pieniędzy i kupić produkt ze sprawdzonego źródła, o wysokiej kaloryczności.

Ekogroszek sprzedawany luzem ma niższą cenę od pakowanego. Sprawdza się idealnie w dużej kotłowni. Niestety w takiej formie szybciej traci swoje właściwości, trudniej go przenosić, nie ma pewności odnośnie jego wagi. Ekogroszek pakowany to większa wygoda.

Czym kierować się przy wyborze ekogroszku?

Przy wyborze ekogroszku należy mieć na uwadze pojemność opakowania. Najczęściej worki mają 25 kg. W palecie jest ich zwykle 40 sztuk. Zakup mniejszych ilości wiąże się z wyższym kosztem. Istotna jest kaloryczność ekogroszku. Wpływa ona na wydajność opału. Decyduje o ilości otrzymywanej energii ze spalania.

Bardzo ważną kwestią będzie także granulacja. Należy dobrać ją do rodzaju używanego pieca. Najlepiej postawić na granulki o uniwersalnej wielkości, dzięki czemu będą pasować do każdego podajnika. Jeśli są zbyt duże, to trzeba liczyć się z obniżeniem efektywności spalania. Podajnik może nawet się zacinać i ulec uszkodzeniu.

Co ma znaczenie przy zakupie ekogroszku?

Istotną kwestią przy wyborze ekogroszku jest między innymi poziom wilgotności. Im więcej w nim wody, tym gorzej. Znaczenie ma również spiekalność. Im będzie ona większa, tym więcej pozostanie popiołu.

Przekłada się to oczywiście na zmniejszoną wydajność spalania i większe koszty. Zawartość siarki to kolejna kwestia, na którą należy zwrócić uwagę przy wyborze ekogroszku. Powinno być jej jak najmniej.