Czym zajmuje się flebolog i kiedy należy się do niego udać?

Czym zajmuje się flebolog i kiedy należy się do niego udać?

Choroby żył stały się jedną z najczęściej pojawiających się przypadłości u osób, które prowadzą stojący lub siedzący tryb życia. Dodatkowo do zwiększenia problemów z żylakami oraz innymi chorobami układu krążenia przyczynia się niezdrowa dieta oraz niedostateczna ilość ruchu. Negatywnie na stan układu krwionośnego wpływają również używki, takie jak papierosy oraz alkohol.

Czym zajmuje się flebolog?

Flebolog to lekarz, który zajmuje się diagnostyką naczyń żylnych oraz leczeniem schorzeń, które wywołane są przez źle działający układ krążenia, jak na przykład żylaki czy zakrzepice żylne. Należy jednak podkreślić, że w polskiej praktyce lekarskiej ten rodzaj specjalizacji nie jest jeszcze za dobrze znany, dlatego też bardzo często można spotkać się z tym, że flebolog jest również chirurgiem ogólnym, naczyniowym, a nawet lekarzem chorób wewnętrznych.

Flebolog musi wykazywać się odpowiednią wiedzą i doświadczeniem w zakresie profilaktyki chorób układu krążenia oraz niewydolności żylnej. Ponadto lekarz flebolog zajmuje się również leczeniem wszelkiego rodzaju obrzęków, siniaków oraz opuchlizn, które powstały na skutek nieprawidłowo działającego układu krwionośnego.

Kiedy należy udać się do flebologa?

Istnieje wiele objawów, które mogą stanowić podstawę do konieczności stawienia się na konsultacji u lekarza flebologa. Są to między innymi opuchlizna nóg, w szczególności kostek oraz stóp, uczucie ciężkości w nogach, oraz silne bóle, które koncentrują się w okolicach ud, łydek oraz stóp.

Dodatkowym wskazaniem do odbycia konsultacji u flebologa jest również pojawienie się pajączków oraz żylaków na ciele. Ponadto, jeżeli w rodzinie występują problemy z układem krążenia, to również powinniśmy zgłosić się na konsultację do flebologa.

Klinika flebologii Wrocław – w jaki sposób leczy się żyły?

Leczenie flebologiczne opiera się na różnych zabiegach, takich jak między innymi echoterapia, ultradźwięki, masaż, drenaż limfatyczny oraz wiele więcej. Leczenie żył Wrocław polega przede wszystkim na dogłębnym przepadaniu pacjenta, aby następnie dobrać odpowiednią metodę leczenia, która przyniesie najlepsze skutki.

Najskuteczniejsze usuwanie żylaków Wrocław opiera się na nowoczesnej metodzie EVLT, która polega na wprowadzeniu cewnika, przez który wsuwany jest światłowód emitujący światło lasera. Dzięki niemu ściana niewydolnej żyły zostaje uszkodzona. Ponadto w klinikach flebologicznych we Wrocławiu stosowane jest również leczenie żylaków przy pomocy pary wodnej lub fal radiowych.