Zalety programów do wystawiania faktur

Zalety programów do wystawiania faktur

Elektroniczne wystawianie faktur jest już standardem nawet w jednoosobowych firmach. Jednak warto zainwestować w taki program do wystawiania faktur, który ułatwi codzienną pracę, pozwoli zaoszczędzić czas oraz będzie zawierał inne przydatne dodatki.

Jakie funkcje posiadają programy do wystawiania faktur?

Wiele programów daje możliwość pobierania danych na przykład z bazy GUS. Jest to bardzo przydatne, ponieważ można odnaleźć firmę po numerze NIP i wystawić na nią fakturę lub inny dokument. Dodatkowe opcje mogą być idealnie dopasowane do konkretnej branży. Dzięki temu, na przykład firmy e-commerce zyskują dostęp do platform sprzedażowych i mogą zintegrować się z hurtowniami w systemie dropshippingu. Natomiast firmy logistyczne mają możliwość wystawiać faktury dla kontrahentów z wielu krajów i posługujących się różnymi walutami.

Korzyści z szybkiego fakturowania

Dobry Program do wystawiania faktur znacznie przyśpiesza rozliczanie z urzędami. System pobiera dane z wystawionych dokumentów i sporządza potrzebne deklaracje, które następnie są wysyłane do ZUS i US. Programy są regularnie uaktualniane, dzięki czemu zawsze można mieć pewność, że faktury są wystawiane zgodnie z obowiązującymi przepisami. Jest to ogromna oszczędność czasu, ponieważ przedsiębiorca nie musi kontaktować się urzędnikami lub biurem rachunkowym, aby upewniać się, czy na pewno przygotowuje dokumenty według najnowszych wytycznych.

Gdzie kupić program do obsługi faktur?

Większość programów do fakturowania można kupić przez internet. Zazwyczaj wszystkie są bardzo dobrze opisane przez producentów i bez problemu dobiera się odpowiedni system dla każdej firmy. Jednak, jeśli przedsiębiorca ma wątpliwości, czy dane oprogramowania będzie pasowało do jego branży, dobrze jest zapytać o radę handlowca. Poradę łatwo jest uzyskać poprzez chat lub za pośrednictwem mediów społecznościowych. Oprogramowanie można również kupić w stacjonarnych, specjalistycznych sklepach komputerowych i dużych centrach handlowych ze sprzętami RTV i AGD.