Metody depilacji miejsc intymnych u mężczyzn. Jakie są najlepsze?

Coraz więcej panów zainteresowanych jest depilowaniem miejsc intymnych, ale brakuje im wiedzy na temat tego, jakie są najlepsze metody, by usunąć włosy łonowe. Podpowiadamy!

Klasycznie, czyli maszynką do golenia

Maszynka do golenia używana jest do usuwania zarostu z twarzy, a czasem i innych miejsc, na przykład głowy. Wystarczy trochę pianki, by łatwo poradzić sobie z owłosieniem. To również najpopularniejszy sposób depilowania miejsc intymnych, co pod pewnymi względami nie dziwi. Dostępność akcesoriów jest tu bardzo łatwa, zwłaszcza że nie kosztują dużo, a co równie ważne – wykonanie zabiegu nie sprawia specjalnych trudności.

Niestety, to jedyne plusy, bo minusów jest dużo więcej. Tak usunięte włoski szybko odrastają, a co gorsza stają się mocniejsze, więc zabieg trzeba często powtarzać. Istnieje też ryzyko zacięcia podczas golenia, co jest nie tylko bolesne, ale ze względu na specyficzne miejsce skaleczenia (gdzie panuje wilgoć, brak naturalnego wietrzenia), rany długo się goją.

Chemia przychodzi z pomocą?

Dość popularnym sposobem jest też użycie depilatora chemicznego, który zapewnia dokładne golenie i pewność, że włoski będą odrastać wolniej, niż jest to w przypadku tradycyjnego golenia. Niestety, takie golenie ma swoje mankamenty, między innymi łatwo uczulić się na preparat depilacji.

A może elektryczny depilator?

To metoda dość bolesna, nawet jak depilator posiada końcówkę chłodzącą. Pojawiają się więc bolesne i nieestetyczne ślady – podrażnienia, zaczerwienienia skóry, które potrafią dość długo się utrzymywać. Mimo tych wad, nie zapominajmy o zaletach, związanych głównie, z tym że systematyczny zabieg zapewnia, że włoski odrastają zdecydowanie wolniej. Są też słabsze, bo usuwane wraz z cebulkami.

Depilacja miejsc intymnych laserem – nowocześnie, ale czy najlepiej?

Depilacja miejsc intymnych laserem to najnowocześniejszy sposób na to, by pozbyć się niechcianego owłosienia. Jest całkowicie bezpieczna i skuteczna, nie wywołuje bólu. Wiązka lasera wnika bardzo głęboko w skórę, co gwarantuje, że cebulka włosa zostanie zniszczona. W zależności od potrzeb dobiera się odpowiednią moc i czas trwania impulsu.

Najważniejszą zaletą takiej depilacji jest to, że nie trzeba jej powtarzać. Raz usunięte włoski już się nie pojawiają. Pewną niedogodnością tego zabiegu może być to, że w miejscu depilacji pojawia się obrzęk lub zaczerwienienie, które jednak ustępuje po kilku dniach.

Biorąc pod uwagę wszystkie wymienione metody depilacji, nie ma wątpliwości, że najlepszym sposobem jest użycie lasera. Włoski zostają dokładnie usunięte i już się nie pojawiają. Cały zabieg trwa szybko i nie jest bolesny.