Mleko Bebilon w trosce o malutkie dziecko

Dzieci jak wiadomo są niezwykle ważne, dlatego też już po urodzeniu należy o nie dbać ze szczególną troską. Niemowlęta w pierwszym okresie po urodzeniu potrzebują mleka, jednak nie każda matka może zaoferować im własny pokarm, dlatego też najlepiej w tym przypadku sprawdza się mleko Bebilon 1, które przeznaczone jest dla niemowląt już od pierwszych dni ich życia. Dla dziecka oczywiście najlepsze jest mleko matki, jednak kobiety w niektórych sytuacjach nie mogą ofiarować dziecku swojego pokarmu lub tez mają go niewiele. Z tego też względu stosowanie mleka modyfikowanego to świetne uzupełnienie codziennej diety maluszka. Co jednak warto wiedzieć o mleku Beblion 1?

Czym jest mleko Bebilon 1?

Bebilon 1 to mleko przeznaczone do podawania niemowlakom od pierwszych dni ich życia z uwagi na bardzo dobrą zawartość składników odżywczych. Skład preparatu jest bardzo starannie dobrany i dostosowany w odpowiedni sposób do potrzeb dziecka, które stale się zmieniają. W pierwszych tygodniach życia dziecko potrzebuje większej ilości składników odżywczych i jeśli matka nie może z jakichś przyczyn karmić piersią lub też ma za mało pokarmu, to preparat Bebilon 1 stanowi idealne uzupełnienie codziennego menu. Wiele kobiet ma problem z pokarmem albo nie mają go wcale, albo też w ograniczonych ilościach a jak wiadomo, dziecko potrzebuje mleka, ponieważ dzięki niemu może rozwijać się w prawidłowy sposób.

Składniki mleka

W skład mleka Bebilon 1 wchodzi wiele niezwykle ważnych substancji, które potrzebne są każdemu dziecku od pierwszych dni swojego życia. Dzięki odpowiedniemu doborowi składników odżywczych dziecko każdego dnia otrzymuje wszystko to, co najpotrzebniejsze. Warto zatem wiedzieć, iż w mleku Beblion 1 można znaleźć przede wszystkim takie składniki odżywcze jak białko, niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe, błonnik, witaminy (A, z grupy B, C, D, E, K), a także składniki mineralne. Dzięki takiemu właśnie doborowi składników odżywczych każdy maluszek po spożyciu mleka może w prawidłowy sposób się rozwijać.

Jak przygotować mleko?

Proszek należy wymieszać z odmierzoną wcześniej ilością przegotowanej wody do momentu, aż mieszanka idealnie się ze sobą połączy. Przed podaniem dziecku mleka należy jednak sprawdzić, czy nie jest ono zbyt ciepłe, ponieważ można w ten sposób doprowadzić do poparzenia jamy ustnej. Mleko można również zagotować, jednak proces ten trwa nieco dłużej.

Jak należy przechowywać mleko?

Produkt po otwarciu należy przechowywać w szczelnie zamkniętym opakowaniu w zacienionym i suchym miejscu. Niezwykle ważne jest również to, iż zawartość opakowania powinna zostać zużyta w ciągu 4 tygodni od momentu otwarcia opakowania, ponieważ w innym przypadku taki produkt może maluchowi zaszkodzić.