Opieka seniora w Niemczech. Czy znajomość języka niemieckiego jest niezbędna?

Zawód opiekunki osób starszych staje się coraz popularniejszy. Dobre zarobki i stabilna branża przyciągają coraz więcej osób. Opiekunki osób starszych z Polski mogą liczyć na bogaty rynek ofert, a to wszystko za sprawą ich renomy. Polskie opiekunki postrzegane są jako osoby bardzo pracowite, rzetelne i empatyczne. Jeśli masz te cechy charakteru z pewnością jesteś odpowiednią osobą do podjęcia pracy w opiece. Należy jednak pamiętać, że praca w Niemczech to przede wszystkim przebywanie w obcym kraju. Czy potrzebna jest do tego biegła znajomość języka obcego? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej o pracy opiekunek w Niemczech.

Realia pracy w opiece seniora

Znajomość języka niemieckiego często podawana jako jedna z niezbędnych do podjęcia pracy umiejętności. Prawdą jest, że większość zleceń wymaga komunikatywnego języka niemieckiego. Warto jednak wiedzieć, że zdarzają się zlecenia do których znajomość języka nie będzie potrzeba. Czasami w bazach ofert agencja można natrafić na ofertę pracy w opiece w polskiej rodzinie. Są to rodziny mieszkające w Niemczech, jednak pochodzące z Polski i mówiące w tym języku. Dzięki temu opiekunka nie musi umieć niemieckiego, jednocześnie zyskując szansę podszkolenia go na zleceniu. Interesują Cię oferty pracy w polskiej rodzinie? Możesz zgłosić taką informację swojej agencji, a koordynator odezwie się do Ciebie gdy takie zlecenie pojawi się w bazie.

Wyłącznie uczciwe oferty pracy

Indywidualny dobór oferty do konkretnej opiekunki to duża zaleta współpracy z agencjami opiekuńczymi. Dzięki temu każda osoba ma szansę znaleźć zlecenie na którym będzie czuła się komfortowo. Niezwykle ważne jest również zadowolenie z zarobków. Przykładem agencji opiekuńczej, która proponuje jedna z najwyższych zarobków w Polsce jest Veritas Opieka. Pensja bazowa w tej firmie to nawet 1800 € netto miesięcznie. Dodatkowo opiekunki seniora mają możliwość skorzystania z atrakcyjnych premii i bonusów. Firma zapewnia również opiekę koordynatora przez cały okres zlecenia i bezpłatny obustronny transport. Szukasz uczciwego zlecenia? Tutaj sprawdzisz najnowsze oferty pracy w Veritas Opieka: Praca w opiece Niemcy.