Regularna wymiana uszczelek

Regularna wymiana uszczelek

W ostatnim czasie dużym uznaniem cieszy się uszczelka magnetyczna do kabiny prysznicowej. Zdecydowanie czas na wymianę uszczelek, jeśli po wyjściu spod prysznica trafiasz stopą w kałużę. Oczywiście zalana podłoga nie jest jeszcze powodem do paniki, ale trzeba natychmiast zareagować.

Wybór uszczelki magnetycznej

Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że w uszczelkach prysznicowych magnesy przyciągają się z siłą 24 N/cm. Z tworzywa PVC wykonana została listwa oraz element, w którym umieszczony jest magnes. Profil jest wodoodporny, wodoszczelny, a także odporny na środki czystości, kruszenie oraz odkształcenia. Uszczelka magnetyczna do kabiny prysznicowej zapobiega otwieraniu się drzwi.

Czym jest uszczelka?

Warto pamiętać, że magnesy znajdujące się w uszczelkach muszą przylegać do siebie, jeśli zależy ci na tym, żeby kabina prysznicowa była cały czas szczelnie zamknięta. Po dłuższym czasie użytkowania magnesy mogą nie stykać się ze sobą tak jak na początku. Dlatego tak ważna jest odpowiednia pielęgnacja uszczelek. Brak pielęgnacji może doprowadzić nawet do otwierania się drzwi podczas brania prysznica. Trzeba podkreślić, że uszczelki mogą diametralnie różnić się zastosowaniem oraz wyglądem. Do wyboru odpowiedniego modelu możesz przystąpić, gdy już wiesz, gdzie założysz uszczelkę, a także znasz rodzaj kabiny oraz grubość szyby.

Rodzaje uszczelek

Warte uwagi są też uszczelki półokrągłe, które są dostosowane do kąta zaokrąglenia prysznica i właściwie wyprofilowane. Dzięki temu nie łamią się na skutek dostosowywania do kształtu i ściśle przylegają do szyby. Doskonałym sposobem na zabezpieczenie dolnej części kwadratowej jest uszczelka prosta. Jest w 100% wodoszczelna, ponieważ jest zbudowana z tworzywa PVC. Dodatkowo jest odporna na wilgoć, promieniowanie UV, grzyby oraz pleśń. Możesz też spokojnie używać środków czyszczących w łazience, ponieważ nie powinny uszkodzić uszczelki. Wybór uszczelek magnetycznych jest bardzo duży, więc każdy bez większego problemu może znaleźć coś dla siebie. Uniwersalność to prawdopodobnie największa zaleta uszczelek.