Przygotowanie na ewakuację

O niemiłych sprawach nie lubimy rozmawiać, ale czasem trzeba. Weźmy sobie za przykład ewakuację – nie wszystko da się przewidzieć i tym samym ewakuacja czasem jest koniecznością.

Zadbanie o oświetlenie awaryjne

Działanie lamp awaryjnych przez spory okres może nie mieć większego znaczenia, ale nie należy myśleć w taki sposób. Trzeba przygotować się na to, że Lampy awaryjne będą potrzebne.

To nie jest tak, że mowa o czymś, co nie ma większego znaczenia. Problemy z oświetleniem awaryjnym mogą spotęgować ewentualne kłopoty. Przy potencjalnej ewakuacji ludzi trudno zachować zdrowy rozsądek.

Spełnienie określonych norm – jak powinno się to rozumieć?

Ważne jest również to, że nie można zapomnieć o normach, jakie muszą zostać spełnione. Normy zależne są od rodzaju i zastosowania obiektu.

Administratorzy budynku powinni zadbać o ścisłe określenie przynależności obiektu do właściwej grupy. Do wyboru są symbole od ZL I do ZL V. Szczegółowe informacje dostępne są w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury § 209 ust. 2 z 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych.

Nie na wszystko da się wpłynąć

Warto też pamiętać o tym, że lampy awaryjne mogą się przydać w sytuacjach, którym nie dało się w żaden sposób zapobiec. Zresztą wystarczy pomyśleć o awariach sieci energetycznej.

Niektórzy mogą mówić o sporych kosztach, ale to nie powinno mieć najmniejszego znaczenia. Owszem, raczej nie jest tanio, ale jak się to ma do problemów, które mogą nastąpić przy niewłaściwie przeprowadzonej ewakuacji.