Zegarek do nurkowania – nieodłączny gadżet podczas nurkowania

Popularność nurkowania rośnie z każdym rokiem, dlatego też na rynku można zauważyć znaczący wzrost zainteresowania wszelkimi gadżetami związanymi z tym sportem. Nurkowanie stało się swego rodzaju hobby i nie jest już traktowane jako sport dla profesjonalistów, stąd gadżety do nurkowania cieszą się niesłabnącą popularnością.

Nurkowanie – szeroki wybór gadżetów

Bardzo popularnym rodzajem gadżetu, który musi posiadać każda osoba nurkująca jest odpowiedni zegarek do nurkowania. W związku z dużym zainteresowaniem zegarkami producenci takich gadżetów proponują w swoich produktach nowoczesne funkcje i świetny design. Każdy miłośnik nurkowania na pewno znajdzie coś dla siebie. Nurkowanie jest świetnym sposobem na spędzenie wolnego czasu. Jest to sport szczególnie polecany osobom, które chcą doznać odpowiedniej dawki adrenaliny i kochają wodę. Oczywiście, by nurkować bezpiecznie konieczne jest odpowiednie wyposażenie. Tylko dobrze dobrany sprzęt pozwoli na bezpieczne i komfortowe nurkowanie.

Jaki wybrać zegarek do nurkowania?

Zegarki do nurkowania różnią się aspektem wizualnym oraz parametrami wodoszczelności. Jest to podstawowe kryterium, jakie należy przeanalizować przy wyborze odpowiedniego zegarka do nurkowania. Skala odporności na działanie wody pozwoli ocenić do jakiego typu nurkowania można używać określonego modelu zegarka. Zegarki do pływania mieszczą się w skali do 5 ATM. Zegarki do nurkowania w masce muszą mieć poziom wodoszczelności w przedziale od 5 do 10 ATM. Dopiero zegarki o ATM między 20 a 30 są przeznaczone do profesjonalnego nurkowania. Zegarek do nurkowania o wodoszczelności 20-30 ATM pozwala na nurkowanie z aqualungiem, czyli specjalnym sprzętem umożliwiającym przebywanie pod wodą. W skład aqualungu wchodzi butla z gazami lub sprężonym powietrzem, automat oddechowy oraz zestaw rurek, które łączą ze sobą wszystkie elementy.

Bezel – szczególnie ważny element zegarka do nurkowania

Bezel jest częścią zegarka przypominającą pierścień. Jest to element dobrze widoczny, który można ustawić lub obrócić. Jest to niezwykle ważne dla nurków. Dlaczego? Bezel służy do odmierzania czasu, jaki nurek spędza pod wodą. Mimo tego, że bezel pełni tak ważną funkcję, zasada działania mechanizmu nie jest mocno skomplikowana. Skala tego pierścienia to od 0 do 60, niczym podziałka minutowa tarczy. Dzięki temu elementowi nurek dokładnie wie, ile czasu spędził pod wodą i może bez problemu zaplanować czas na przystanki dekompresyjne. Bezel może być również wykorzystywany poza wodą. Jego mechanizm pozwala bowiem wyznaczać długości spacerów lub treningów.

Jak widać, zegarek do nurkowania może być przydatny nie tylko pod wodą.

zegarek do nurkowania.