Urodziny w restauracji – ile to kosztuje?

Zorganizowanie urodzin w restauracji nie musi być związane z bardzo wysokimi kosztami. Ile trzeba zapłacić za urządzenie takiego przyjęcia poza domem?

Wiele osób swoje urodziny organizuje w domu, zapraszając na nie rodzinę oraz znajomych. Taka forma organizacji imprezy jest uznawana za najtańszą, ponieważ wtedy ponosimy tylko koszty związane z zakupem potrzebnego jedzenia i napojów, a także z przygotowaniem menu.

Z drugiej jednak strony urządzenie urodzin samodzielnie to spory problem. Sprzątanie, zakupy, obsługa gości – to wszystko powoduje, że solenizant, zamiast wypoczywać w ważnym dla niego dniu, musi poświęcić swój czas na pracę.

Alternatywnym rozwiązaniem jest w tym przypadku urządzenie imprezy poza domem, na przykład w eleganckiej restauracji. Ile to kosztuje?

Co wpływa na koszt organizacji urodzin w restauracji?

Ceny związane ze zorganizowaniem przyjęcia urodzinowego w restauracji mogą być różnorodne – zaczynają się od około 50 złotych za osobę, a mogą kończyć nawet na około 150-200 złotych za jednego gościa.

Skąd wynikają tak duże różnice cenowe? Przede wszystkim są one związane z rodzajem wybranej oferty. Dobra restauracja Lublin lub w innym mieście często oferuje klientom kilka wariantów – pakietów obejmujących konkretne menu.

Najmniej zapłacimy za urodziny, które będą obejmowały tylko ciasto oraz herbatę lub kawę. Gdy dodatkowo mają także włączać tak zwaną zimną płytę na kolację, koszty będą już wyższe. Najwięcej zapłacimy za przyjęcie z ciepłymi potrawami – obiadem oraz ciepłym daniem po kolacji.

Dodatkowo, koszt związany jest także z indywidualną polityką cenową danej restauracji, w tym także z jej lokalizacją oraz prestiżem.

Przykładowe ceny urodzin w restauracji

Gdy wybierzemy ofertę restauracji, która pobiera opłatę 80 złotych za jednego gościa, wtedy przy zaproszeniu na urodziny 20 gości zapłacimy za wydarzenie 1600 złotych. Przy kosztach rzędu 150 złotych cena będzie już wynosiła 3000 złotych.

Z cennikami restauracji organizujących przyjęcia urodzinowe można zapoznać się także na ich stronach WWW.