Wakacje z niemowlakiem

Zastanawiasz się, czy wakacje z niemowlakiem to dobry pomysł? Oczywiście, że tak! Musisz jednak odpowiednio się do nich przygotować, aby odpoczynek poza domem okazał się wyjątkowy i przyjemny. Sprawdź, co zrobić krok po kroku.

Zaplanuj wakacje, czyli wybierz dobre miejsce

Wakacje z niemowlakiem zdecydowanie różnią się od wypoczynku z partnerem czy z przyjaciółmi. Właśnie dlatego dużą rolę spełnia tutaj miejsce. Jeśli to Twoja pierwsza kilkudniowa wycieczka z dzieckiem poza domem, najlepiej wybierz miejsce w Polsce. Przemyśl także to, czy duże i zatłoczone miasto jest dobrym pomysłem. Popularne kurorty wakacyjne są oblegane przez turystów, co może wpłynąć na komfort Twój oraz dziecka. Urlop z niemowlakiem rozpocznij od mniejszych wiosek, zarówno na Mazurach, w górach czy nad morzem. Lepiej sprawdzi się mniejsze miejsce, gdzie jest spokojniej, ciszej i np. czyściej.

Miejscowość to nie jedyny element wakacji, o którym musisz pomyśleć. Wybierz także odpowiedni ośrodek lub pensjonat. Co to oznacza? Przede wszystkim, sprawdź na mapie, czy np. podróż do plaży nie będzie uciążliwa. Weź pod uwagę kluby czy restauracje w pobliżu, które mogą być źródłem hałasu w nocy. Pokoje w ośrodku czy pensjonacie powinny być przestronne, aby ustawić zabawki czy móc przewinąć dziecko. Obowiązkowo muszą być wyposażone w łazienkę, aby dbać o higienę dziecka. Wynajem pokoju nad morzem może być kosztowny w sezonie, jednak poza nim, np. we wrześniu, możesz liczyć na spore rabaty. To także szansa na wakacje podczas łagodniejszej pogody. Zbyt duże upały też nie będą dobrym rozwiązaniem dla dziecka. Szukasz dodatkowych funduszy na wakacje? Szybka gotówka może okazać się świetnym, bezpiecznym rozwiązaniem.

Udogodnienia, o których warto pomyśleć

Na wakacje najlepiej jechać samochodem, aby być niezależnym i mieć pełną wygodę. Dziecko musi mieć fotelik, aby było bezpieczne, jednak musisz pamiętać o postoju. Najlepiej robić go co godzinę. Jeśli chodzi o wyposażenie w samochodzie – weź pod uwagę także promienie słoneczne, które mogą przeszkadzać dziecku podczas podróży. Rolety przeciwsłoneczne świetnie się sprawdzą przez kilka godzin podróży latem. Zawsze wyruszaj w podróż o poranku, aby nie było za gorąco. Podczas jazdy, sprawdzaj temperaturę wewnątrz samochodu. Jeśli masz klimatyzację, musisz pamiętać, aby różnica temperatury na zewnątrz a wewnątrz auta, nie była większa niż 5 stopni Celsjusza.

Wakacje z dzieckiem mogą okazać się kłopotliwe, kiedy nagle np. zabraknie czystych ubrań. Warto wybrać takie miejsce, w którym do dyspozycji jest pralka oraz żelazko. Dzięki temu, nie musisz zabierać ze sobą całego wyposażenia mieszkania lub większej ilości ubrań. Takie udogodnienia mogą wiązać się z dodatkowymi kosztami, dlatego warto wziąć pod uwagę zastrzyki gotówki. Szybka pożyczka to bezpieczny i wygodny sposób.

Wybierasz się nad morze? Weź pod uwagę wyposażenie, które musisz mieć. Częstym problemem jest podróż na plażę z wózkiem, bo nawierzchnia z piasku okazuje się zbyt trudna do pokonania. Pomyśl o chuście lub nosidełku, które będzie wygodniejszym rozwiązaniem. Na plaży dziecko nie może się nudzić, a także musi mieć dostęp do cienia. Dlatego warto zabrać ze sobą namiot plażowy, a także zabawki, które po kontakcie z piaskiem nie okażą się zepsute. Twoje dziecko lubi wodę? Zabierz ze sobą mały basen, w którym będzie mogło się schłodzić. Dodatkowe wyposażenie to kolejny koszt, z którym musisz się zmierzyć. Szybka pożyczka pozwoli Tobie zapewnić udogodnienia dla dziecka.