Co spakować na wczasy nad morzem z dziećmi?

hth wczasy (2).jpg

Wyjeżdżając na jakikolwiek wyjazd, warto przemyśleć kwestie tego, co ze sobą zabrać, co będzie w danym miejscu najbardziej potrzebne, a co zupełnie się nie przyda. Szczególnie ważne wydaje się to, kiedy jadą z nami dzieci. Na wczasy nad morzem z dziećmi przede wszystkim trzeba zabrać odpowiednie ubrania, nakrycia głowy, kosmetyki, a także apteczkę.

Najważniejsze elementy garderoby na wyjazd nad morze

Odpowiedni dobór ubrań na wczasy nad morzem z dziećmi to już połowa sukcesu. Do walizki warto spakować odzież lekką, przewiewną, stroje kąpielowe, kąpielówki, ale także ciepłe ubrania, polary, kurtkę na deszcz, chustę, bawełnianą czapeczkę. Dlaczego tak różnorodna garderoba nam się przyda? Otóż nigdy nie wiadomo, jaka pogoda nas zastanie i lepiej być przygotowanym również na chłodniejsze, wietrzne dni.

Oczywiście najważniejszą rzeczą, jaka powinna znaleźć się w naszej walizce, kiedy jedziemy z dziećmi nad morze to odpowiednie nakrycie głowy. Można spakować chusty, lekkie bawełniane czapeczki, czapki z daszkiem, a także kapelusze lub grubsze czapki nachodzące na uszy.

Wczasy nad morzem z dziećmi i ich pielęgnacja

Najważniejsze to pamiętać o specjalnych kosmetykach chroniących skórę dziecka przed szkodliwymi promieniami UV. Na rynku jest mnóstwo produktów z filtrem słonecznym, dla dzieci najlepszy będzie filtr 30 lub 50. Kosmetyki z tak wysokim SPF ochronią delikatną i wrażliwą skórę przed oparzeniem, nadmiernym wysuszeniem. Warto pamiętać o zabraniu zarówno produktów używanych przed opalaniem, jak i po opalaniu.

Czy apteczka jest konieczna?

Gdziekolwiek jedziemy, czy to nad morze, czy to w góry, to zawsze warto mieć przy sobie dobrze wyposażoną apteczkę. Oczywiście osoby, które mają alergie, przewlekłe choroby muszą pamiętać o zabraniu swoich leków, które zażywają, na co dzień. W apteczce powinny znaleźć się takie produkty jak: leki przeciwbólowe, bandaże, gaza, plastry, woda utleniona, maść na ukąszenia, ugryzienia owadów. Zabierając wszystkie te rzeczy, wczasy nad morzem z dziećmi będą bezpieczniejsze i bardziej komfortowe.