Szukasz sprawdzonego podologa w Szczecinie? Sprawdź to, zanim zadzwonisz do przyjaciółki

Podolog jest specjalistą od stóp, którego zadaniem jest diagnoza i leczenie schorzeń, które nierzadko utrudniają nam normalne funkcjonowanie. Jak wiadomo, nogi, a przede wszystkim stopy są nam jak najbardziej potrzebne i od ich zdrowia zależy w zasadzie każdy aspekt naszego życia. Chcąc je utrzymać w nienagannym zdrowiu, trzeba od czasu do czasu złożyć wizytę w gabinecie podologicznym, aby odpowiednio wyszkolony podolog zajął się kompleksowo naszymi stopami. Jako zwyczajni ludzie, możemy nie zdawać sobie sprawy z tego, że w naszych stopach rozwijają się dolegliwości, które w późniejszym czasie mogą znacznie zagrażać zdrowiu. Dlatego wizyta u podologa w celu dokonania badań i potwierdzenia lub zaprzeczenia ewentualnym nieprawidłowościom, jest bardzo ważna. Sprawdźmy, jak wygląda badanie podologiczne i jak zadbać o stopy.

Badanie stóp przez podologa

Wizyta u podologa w celu przeprowadzenia stosownych bada, ma swój początek w wywiadzie. Podolog musi przede wszystkim ustalić tryb życia, przebyte lub przebywane aktualnie choroby, ewentualne kontuzje, które pozostawiły jakieś ślady w strukturze stóp itp. Bywa tak, że sam wywiad staje się zbiorem wystarczających informacji pozwalających na postawienie diagnozy.

Po wywiadzie powstaje konieczność badania stóp na specjalnych urządzeniach. Jedno z nich nazywa się podobaroskopem i służy do określenia, jak stopy radzą sobie z dźwiganiem ciała. Badanie składa się z dwóch części. Pierwsza część służy do sprawdzenia, jak stopa radzi sobie z ciężarem całego ciała i w którym miejscu stóp znajduje się środek ciężkości. Druga część badania na tym urządzeniu testuje chód pacjenta i sprawdza, czy w związku z nim nie występują nieprawidłowości w jego równomierności.

Po badaniu na urządzeniu następuje badanie manualne. Badanie to sprawdza kompletnie kończyny dolne, stawy i układ mięśniowy pod kątem występowania ewentualnych problemów. Po badaniach możliwe staje się postawienie specjalistycznej diagnozy, dobranie terapii albo akcesoriów, jak na przykład dobrane wkładki do butów.

Gdzie w Szczecinie pielęgnować stopy?

Zadbane stopy są marzeniem nie tylko kobiet, ale także i mężczyzn. Trzeba jednak wiedzieć, że dbać o nie należy nie tylko przez wzgląd na ich estetykę i dobre prezentowanie się. Zadbanie o nie na co dzień pozwoli pozbyć się wielu dolegliwości, które mogą przydarzyć się w przyszłości, a także pojawiające się aktualnie niewielkie bolesne zmiany mogą zostać całkowicie ukojone.

Dokonać tego może w zasadzie tylko wyszkolony podolog, którego w Szczecinie można wyszukać, chociażby za pomocą internetu. Strony są w zasadzie dość bogate w informacje o podologach godnych zaufania, a witryna https://www.moment.pl/inne/podolog/szczecin ma szczegółowe informacje o sprawdzonym podologu,  który cieszy się już gronem zadowolonych klientów. Poza tym za jej pośrednictwem można wiele więcej się dowiedzieć o danych gabinecie i szybko umówić na wizytę u specjalisty.