Co zwiedzić w Opatowie ?

Opatów to piękne miasto, które ma bardzo dużo tradycji. W tym mieście znajduje się wiele zabytków, które są celem turystów. Warto dowiedzieć się, na jakie atrakcje można liczyć w Opatowie.

Opatów – piękne oraz zabytkowa miasto

Opatów to miasto, które liczy około 10 kilometrów kwadratowych. Z tego powodu nie jest to duża miejscowość. W tym mieście można trafić na bardzo piękne i ciekawe atrakcje. Trasy turystyczne są dobrze urządzone. W tym mieście znajduje się wiele restauracji oraz hotelów.

Największy rozkwit tego miasta miał miejsce w latach 1514-1532. W tamtym czasie zarządzał Opatowem Krzysztof Szydłowiecki. Architektura tego miasta jest bardzo ciekawa, dlatego warto je zobaczyć.

Opatów atrakcje

Dla turystów Opatów to miasteczko, które jest świetnym przystankiem w trasie. Znajduje się tu wiele atrakcji. Wszystkie są ulokowane w bliskim sobie sąsiedztwie. Warto zaznaczyć, że w ciągu dwóch godzin można zwiedzić wszystkie najważniejsze atrakcje Opatowa. Warto dodać, że z parkingiem dla samochodu nie powinno być tutaj problemu.

Będąc w Opatowie, koniecznie trzeba zwiedzić rynek, który jest schludny i zabytkowy. Dookoła niego zlokalizowane są liczne cukiernie, pojedyncze bary, a także kilka lodziarni. Trzeba wiedzieć o tym, że w weekend często bywa tutaj mnóstwo ludzi.

Opatów atrakcje – co warto zwiedzić?

Okazuje się, że największą atrakcją Opatowa jest słynna Kolegiata Św. Marcina. Warto też zwiedzić Opatowską Podziemną Trasę Turystyczną, która jest bardzo pięknym miejscem. Trasa ta jest bardzo ciekawa i oblegana przez turystów. Można znaleźć na niej bardzo ciekawe zabytki.

Warto zaznaczyć, że Opatów bardzo przypomina Sandomierz, który jest też bardzo pięknym i zabytkowym miastem. Oba miasta mają bardzo podobną historię. Warto zaznaczyć, że zarówno Opatów, jak i Sandomierz były w przeszłościami miastami kupieckimi. Warto też dodać, że opatowskie ziemie położone są na ziemiach lessowych. Skutkiem tego jest to, że obrotni gospodarze zaczęli wykopywać piwnice tuż pod swymi domami.