Czy powiększanie ust jest bezpieczne?

Czy powiększanie ust jest bezpieczne?

Nie da się ukryć, że powiększanie ust kwasem hialuronowym to jeden z najczęściej wybieranych zabiegów w gabinetach medycyny estetycznej. W rzeczywistości wypełnienie ust stosuje się w dwóch celach. Przede wszystkim zwiększenie i poprawa konturu ust oraz głębokie nawilżenie tkanki. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie https://saywowclinic.pl/powiekszanie-ust/.

Działanie kwasu hialuronowego

W każdym żywym organizmie jest obecny kwas hialuronowy, który jest chemicznym związkiem organicznym. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że jest to również budulec tkanki łącznej. Warto zaznaczyć, że kwas hialuronowy wypełnia przestrzenie komórkowe i jest odpowiedzialny za wiązanie wody. Trafnie wskazuje się, że jeden gram kwasu hialuronowego może związać nawet sześć litrów wody. Potocznie mówi się, że jest to eliksir młodości, ponieważ utrzymuje odpowiednie nawilżenie oraz gwarantuje prawidłowe funkcjonowanie tkanek.

Aplikacja kwasu

Zawartość kwasu hialuronowego maleje wraz z wiekiem, a jest on konieczny do utrzymywania idealnie gładkiej skóry. Dodatkowo łatwo się go aplikuje, a także można go szybko usunąć, jeśli się okaże, że zabieg nie spełnia twoich oczekiwań. Zabieg jest małoinwazyjny i jest to chyba najważniejsza zaleta powiększania ust kwasem hialuronowym. Trzeba dodać, że efekty zabiegu są praktycznie natychmiastowe. Kwas hialuronowy ma żelową strukturę, dlatego świetnie wypełnia zarówno usta, jak i zmarszczki oraz bruzdy.

Bezpieczeństwo zabiegu

Z pewnością nie trzeba się na zapas martwić, ponieważ bardzo małe jest ryzyko pozabiegowych powikłań. Sprawdzoną klinikę medycyny estetycznej znajdziesz na stronie https://saywowclinic.pl/powiekszanie-ust/. Kwas hialuronowy to substancja zgodna z chemiczną budową komórek człowieka, więc nie wywołuje żadnych skutków ubocznych. Jeśli zabieg został przeprowadzony prawidłowo to efekty mogą się utrzymywać nawet rok. Trzeba jednak zabieg powtarzać co kilka miesięcy i to jest jedyny minus. Jeśli pojawiła się opuchlizna to powinna po kilku dniach zniknąć samoistnie. Skutkiem nieprofesjonalnego wykonania zabiegu mogą być powikłania.