Czy sukienka ślubna musi być biała?

Na większości fotografii i nagrać z uroczystości ślubnych, panny młode występują w śnieżno białych sukniach, które podczas wesela zmieniają na wygodniejsze kreacje. Większość kobiet podtrzymuje tradycję. Są jednak i takie, które chcą zabawić się z konwencją. Czy to wypada?

Suknie ślubne Szczecin – nie zawsze białe

Utarł się stereotyp, że panna młoda powinna być w bieli. To symbol niewinności i delikatności. Sukienki na śluby cywilne mogą być w rozmaitych odcieniach, gdyż tu panuje swoboda stylizacyjna i dowolność wyboru. Dlaczego zatem niektórzy tak bardzo upierają się przy białym kolorze sukni na ślubie kościelnym?

Kiedyś kobiety wychodziły za mąż bardzo młodo, jako czyste i subtelne istoty. Wszelkie formy obcowania z mężczyznami przed ślubem były niedozwolone, więc biel sukni miała podkreślać, że dziewczyna wstępująca w związek małżeński jest godna podziwu i szacunku, gdyż zachowała swą niewinność dla męża. W dzisiejszych czasach zmieniły się znacznie obyczaje. Społeczeństwo jest dużo bardziej liberalne, a wiele osób wchodzi w rozmaite związki, zanim znajdzie partnera docelowego. Biała suknia pozostała więc tylko symbolem. Jeśli chodzi o nietypowe Suknie ślubne Szczecin poleca wiele modeli, które kolorystycznie wcale nie wpisują się w przyjęty schemat.

Jak wybierać sukienki do ślubu w Szczecinie w nietypowych kolorach?

Jeśli przyszła panna młoda nie chce bieli, ma jeszcze do wyboru sporo innych wariantów. Obecnie moda ślubna stała się o wiele mniej restrykcyjna niż jeszcze dekadę temu. Kiedyś przyjście na ślub w charakterze gościa w białym stroju było uważane za brak taktu. Dziś mało kto zwraca na to uwagę.

Jako alternatywa dla białej sukienki występują w Szczecinie suknie w odcieniach beżu, ecru, sepii, czy delikatnych pasteli jak np. pudrowy róż. To także bardzo naturalne i subtelne kolory, więc w niczym nie ustępują tradycyjnej bieli.

Czy suknia ślubna może być w ostrej barwie?

Niektóre panie chciałyby zaszokować gości zgromadzonych na własnym ślubie. Najchętniej pojawiłyby się tam w sukni w ognistej czerwieni lub energetycznej fuksji. Czy to możliwe?

Teoretycznie w salonach ślubnych próżno szukać aż tak niestandardowych form, jednak na specjalne zamówienie można wykonać wszystko. Jak pokazują przykłady gwiazd światowego formatu, ślub można brać nawet w bardzo krzykliwych sukniach.