Szukasz skutecznej depilacji laserowej w Katowicach? Sprawdź to, zanim zadzwonisz do przyjaciółki

Golenie za pomocą maszynki często jest irytujące. Nie dość, że pochłania dużo czasu, to w dodatku zapewnia krótkotrwały (a właściwie doraźny) efekt. Na szczęście w zasięgu ręki mamy skuteczny sposób, by zaoszczędzić czas podczas codziennej pielęgnacji. O czym mowa? O zabiegu depilacji laserowej. Dzięki 3 – 4 zabiegom możesz pozbyć się nadmiernego owłosienia na stałe! Brzmi nieźle, co? Zanim jednak zdecydujesz się na depilację, zobacz, jakie przeciwwskazania ma zabieg oraz gdzie należy go wykonać, by był skuteczny. Podpowiadamy także, jak wyszukać profesjonalny gabinet do depilacji.

Depilacja laserowa – czym jest ten zabieg?

Depilacja laserowa polega na trwałym usuwaniu nadmiaru owłosienia z wybranej partii ciała. Zabieg wykonywany jest za pomocą lasera diodowego lub lamp IPL (fotodepilacja). Zdecydowanie lepszy jest laser, który precyzyjnie usuwa włos po włosku. Lampy natomiast naświetlają pewien obszar skóry, oddziałując na wszystkie znajdujące się w tym miejscu włoski. Fotodepilacja nie jest więc tak dokładna, jak laser diodowy.
Powinnaś wiedzieć, że depilacja laserowa jest całkowicie bezpiecznym i bezbolesnym zabiegiem. Oczywiście pod warunkiem, że korzystamy z usług profesjonalnego gabinetu. W celu uzyskania pełnego efektu należy wykonać ok. 3 – 4 zabiegi. To konieczne, ponieważ nie wszystkie włoski rosną w tym samym tempie. Po osiągnięciu pożądanego efektu wystarczy już tylko raz w roku wykonywać zabieg podtrzymujący i to wszystko. Niesamowicie gładka skóra niewątpliwie będzie Twoją wizytówką!

Jakie przeciwwskazania ma depilacja laserowa?

Musisz wiedzieć też, że nie każdy może wykonać depilację laserową. Zabieg nie jest wskazany m.in. w przypadku:

  • – ciąży i okresu karmienia,
  • – świeżej opalenizny oraz po użyciu samoopalacza,
  • – zażywania leków fotouczulających,
  • – gdy dzień wcześniej spożyto alkohol,
  • – poparzenia skóry,
  • – zaburzeń krzepliwości krwi,
  • – padaczki lub cukrzycy,
  • – picia ziół typu nagietek czy szałwia na min. miesiąc przez zabiegiem itp.

O czym warto pamiętać, szukając gabinetu?

Najważniejsze jest, by gabinet, w którym wykonamy zabieg, świadczył profesjonalne usługi. Dzięki temu będziesz pewna, że higiena w tym miejscu zachowana jest na najwyższym poziomie, a sprzęt jest nowy i posiada wymagany atest. Dobry gabinet powinien też mieć własną stronę internetową oraz fanpage na portalach społecznościowych. Nie bez znaczenia jest też jakość obsługi klienta. Powinnaś wiedzieć, że w renomowanym gabinecie każdego klienta traktuje się w sposób indywidualny.

Jak to zrobić? Jak znaleźć taki gabinet?

Na tym etapie zaczyna się często pojawiać problem. Jak znaleźć gabinet, na którym się nie zawiedziemy? Nie wiesz, od czego zacząć poszukiwania? Porozmawiaj ze znajomymi i rodziną. Poczta pantoflowa to źródło najbardziej rzetelnych informacji. Możesz też zerknąć na listę pobliskich salonów, znajdującą się pod linkiem https://www.moment.pl/depilacja/depilacja-laserowa/katowice oraz przejrzeć portale społecznościowe w poszukiwaniu fanpage’y.