Nity zrywalne – najważniejsze informacje

Wielu osobom wydaje się, że wybór dobrych nitów zrywalnych nie jest zbyt trudny. Okazuje się, że w tym temacie można jednak niestety popełnić sporo błędów. Jakie wyróżniamy nity zrywalne? Czym charakteryzują się akcesoria z łbem płaskim? Odpowiedzi na te wszystkie pytania można znaleźć po przeczytaniu poniższego artykułu.

Jakie można kupić nity zrywalne?

Coraz większa popularność takiej techniki, jak nitowanie, sprawia, że elementy tego typu nie narzekają na brak zwolenników. To sposób na to, aby zmniejszyć koszty oraz czas. Każdemu właścicielowi powinno natomiast zależeć na takich aspektach, prawda? W sklepach można między innymi zdecydować się na nity zrywalne pod kątem typu. Wyróżniamy takie akcesoria, jak choćby standardowe, zamknięte lub rozprężne itd. Inny podział następuje uwzględniając materiał. Okazuje się, że nity zrywalne mogą powstawać z połączenia aluminium i żelaza, miedzi i stali itd. Są na rynku również opcje jednolite – na przykład wykonane z samego aluminium… Co jeszcze warto wiedzieć w tym temacie? Podział odbywa się również pod kątem kształtu. Wyróżniamy tutaj elementy płaskie, powiększone, a nawet wpuszczane. Nie brakuje też osób, które idąc do sklepu mając jasno sprecyzowane preferencje. Kupują nity zrywalne głównie pod kątem zastosowania. Chodzi o takie rozwiązania, jak uniwersalne, dobrze chroniące przed działaniem wody itp. Niezwykle popularne są także nity zrywalne stosowane w przypadku miękkich materiałów.

Czym cechują się nity zrywalne z łbem płaskim?

Porządne nity zrywalne charakteryzują się wieloma zaletami. Między innymi są starannie wykonane z dobrego materiału. Nity zrywalne z łbem płaskim – oferowane przez STALMUT – są wykonywane przy użyciu rozmaitych komponentów. Dostępne opcje to: Al/St, Al/A2, Al/Al, St/St, A2/A2, A4/A4 i Cu/St. Trzeba podkreślić, że akcesoria (spełniające normy DIN 7337/ISO 15977) odznaczają się też łatwym i szybkim montażem w wybranych elementach. Innym walorem jest także wytrzymałość. To pozwala uzyskać bardzo trwałe, solidne połączenie.

Nity zrywalne – zastosowanie

Gdzie zazwyczaj są stosowane nity zrywalne? Wiecie już, że akcesoria tego typu mogą być uniwersalne. Nierzadko są też wybierane do miękkich materiałów (jak chociażby drewno, płyty gipsowe, plastik itp.) lub w celu ochrony przed wodą. Często wykorzystuje się je uwzględniając produkty metalowe, które odznaczają się niewielką grubością. Poza tym fachowcy stosują takie właśnie akcesoria także w trakcie tworzenia nowoczesnego wyposażenia okrętowego…