Do czego służą stalki do noży?

Do czego służą stalki do noży?

Zadaniem stalki do noży jest wygładzenie i wyprostowanie krawędzi tnącej tego urządzenia, która może podczas pracy przechylać się nieznacznie na boki. Regularne używanie tego urządzenia opóźnia ponowną konieczność ostrzenia. Bardzo ważne jest to, aby stalki używać prawidłowo.

Stalka do noży – jak jej używać?

Pamiętać należy o tym, że nóż należy ustawić pod właściwym kątem, a ruchy wykonywać do siebie. Praca na stalce do noży jest całkowicie bezpieczna i nie trzeba obawiać się skaleczenia. Wszelkie przeciągnięcia trzeba wykonywać parzyście, taką samą ilość z każdej strony. Zabieg taki najlepiej stosować przed każdym użyciem noża.
Stalka do noży jest urządzeniem przydatnym w lokalach gastronomicznych, w rzeźniach i przemyśle mięsnym. Przyda się również tym osobom, które często gotują, mają profesjonalny sprzęt i chcą opóźnić jego proces starzenia.

Jak można podzielić stalki do noży?

Stalki do noży jest dostępna na rynku w trzech rodzajach: stalowa, ceramiczna i diamentowa. Te ostatnie posiadają rdzeń metalowy, ceramiczne posiadają wymienne trzpienie, natomiast stalki wykonane ze stali służą tylko do prostowania noży. Wszystkie mogą być w różnych rozmiarach i stopniach gradacji. Przy wyborze właściwej stalki kierować należy się głównie rodzajem noży, do których będzie używana.

Dlaczego warto mieć stalkę do noży?

Stalka do noży jest przede wszystkim prosta w użyciu, ponieważ ostrzenie odbywa się poprzez przeciąganie jego ostrzem po skrzyżowanej z nim stalce, a czas ostrzenia zależy od stopnia zużycia ostrza noża. Jest również długowieczna. Wykonana ze stalowego pręta, który posiada bardzo liczne, drobne i podłużne wgłębienia. łatwo ją przechować, zmieści się w każdej szufladzie w kuchni. Można ją także zawiesić na wieszaku na ścianie. Przede wszystkim jednak stalka do noży jest niezwykle skuteczna, ponieważ używając jej uzyska się wyraźną poprawę ostrości noży. Jest niezbędnym narzędziem, które powinno znaleźć się w każdej dobrej kuchni, gdzie pracują profesjonalni kucharze.

Stalki do noży dostępne są w ofercie Gastrosilesia.pl