Przeszczep brody – jak przygotować się do zabiegu i jak zadbać o brodę po przeszczepie?

Przeszczep brody – jak przygotować się do zabiegu i jak zadbać o brodę po przeszczepie?

Gęsty, wypielęgnowany zarost jest marzeniem niejednego mężczyzny. Nie każdy z panów ma jednak predyspozycje, by zapuścić taką brodę. Jest jednak na to sposób. Co trzeba wiedzieć przed udaniem się na zabieg przeszczepu brody?

Przed zabiegiem

Przeszczep brody jest zabiegiem, który wymaga dużej precyzji od lekarza, który musi pobrać mieszki włosowe, a następnie umieścić je we właściwym miejscu. Należy pamiętać, że zarost powinien mieć ładną linię, a także odpowiednio ułożone włoski, które będą zgodne z naturalnym zarostem.

Przeszczep brody jest zabiegiem, który jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym. I nie jest zabiegiem bardzo inwazyjnym. Nie znaczy to jednak, że nie trzeba się do niego przygotować.

Ważne jest wykonanie badań zleconych przez lekarza. Morfologia oraz badania na obecność wirusów są obowiązkowe.

Kolejnym krokiem jest unikanie napojów alkoholowych, zawierających kofeinę oraz suplementów, w których mogą znajdować się składniki rozrzedzające krew. Imbir oraz żeń-szeń nie są wskazane.

Po zabiegu

Przeszczep brody jest zabiegiem, którego efekty są widoczne dopiero po kilku miesiącach. Trzeba wiedzieć, że przeszczepione włoski odpadną, a dopiero po pewnym czasie, z mieszków włosowych, wyrosną nowe, zdrowe włosy. To będzie właśnie broda, która pozostanie już u pacjenta na stałe.

Po zabiegu należy zadbać o mieszki włosowe, które są wyjątkowo delikatne. Ważne jest unikanie promieni UV. Nie należy również narażać skóry na długie, gorące kąpiele oraz kosmetyki, których pH jest wyższe niż 5,5. W pierwszych dniach po zabiegu należy skórę przemywać wyłącznie solą fizjologiczną. Do swoich kosmetyków można wrócić po 21 dniach.

Bezpośrednio po zabiegu należy również ograniczyć aktywność fizyczną, do której można wrócić najwcześniej po tygodniu. Warto jednak zacząć od aktywności, która nie jest zbyt wymagająca takiej jak marsz. Bezwzględnie należy unikać pływania w basenie. Chlorowana woda nie jest korzystna dla podrażnionej skóry.

Przeszczep brody to zabieg bardzo precyzyjny i bezpieczny. Należy jednak pamiętać, że pacjent musi stosować się do zaleceń lekarza, by efekt był zadowalający.