Jak utrzymać porządek w niewielkiej łazience?

Małe, niefunkcjonalne łazienki to prawdziwa zmora. Nie jest łatwo pomieścić w nich wszystko, co potrzebne. Dodatkowo bałagan w takich łazienkach wydaje się powstawać wyjątkowo szybko. Na szczęście jednak można sprawić, że nawet najmniejsza łazienka zawsze będzie lśnić czystością. Jak to możliwe?

Skąd właściwie bierze się ten cały bałagan?

Na początek warto wyjaśnić sobie jedną kwestię związaną z tym, jak działają nasze mózgi. W dobrze posprzątanej łazience każde zabrudzenie od razu rzuca się w oczy i przeszkadza. Domownicy są więc o wiele bardziej skłonni do sprzątania po sobie od razu, kiedy tylko powstanie jakaś plama, czy coś upadnie na podłogę.

Zupełnie inaczej jest w łazienkach zabałaganionych, w których nawet jak coś się rozleje, to najczęściej nie widać tego aż tak bardzo i ludzie są mniej skłonni do posprzątania. W zabrudzonych łazienkach bałagan mnoży się bardzo szybko, a ich posprzątanie zajmuje dużo czasu i zabiera sporo energii.

Odpowiednio dobrane sprzęty to podstawa

Uszczelka magnetyczna do kabiny prysznicowej to jedno z prostych rozwiązań, które mogą wiele zmienić. Dzięki niej drzwiczki od kabiny zamykają się szczelnie, a na zewnątrz nie dostaje się nawet kropla wody. Podłoga przed kabiną pozostaje zatem zawsze sucha i czysta.

Zakup uszczelki magnetycznej do kabiny prysznicowej to dobry pomysł z jeszcze innego powodu. Uszczelki takie nie mają wielu trudno dostępnych zakamarków, w których mógłby zbierać się brud. Czyszczenie drzwiczek od kabiny jest więc proste i nie zabiera wiele czasu.

Co jeszcze może okazać się przydatne?

Sama uszczelka magnetyczna do kabiny prysznicowej to oczywiście o za mało, żeby utrzymać porządek. Szczególnym przypadkiem są łazienki bardzo małe. Należy w nich zadbać o to, żeby zawsze było miejsce na układanie potrzebnych rzeczy. W takich łazienkach dobrze sprawdzają się wysokie meble, albo stała zabudowa.

Nie należy zapominać również o umieszczeniu półek nad pralką, nad którą zazwyczaj jest dużo nieużywanego miejsca. Dzięki temu wszystko ma zawsze swoje miejsce i łatwiej jest zapanować nad porządkiem.