Jakie zastosowanie mają zawiesia wężowe?

Zawiesia wężowe coraz częściej zastępują zawiesia pasowe. Wynika to oczywiście z tego, że są one wykonane z tego samego materiału. Poliestrowe zawiesia wyróżniają się niską wagą, dużą elastycznością i odpornością na kwasy mineralne. Dla wielu użytkowników olbrzymimi atutami jest również łatwy i szybki montaż.

Jakie właściwości mają zawiesia wężowe?

Nowoczesne zawiesia wężowe są gładkie i posiadają śliską powierzchnię, dzięki czemu nie trzeba obawiać się otarć. Wężowe zawiesia są także bardzo giętkie, dlatego też bardzo często wykorzystywane są do podnoszenia ładunków w układzie na zaciąg.

Zawiesia wężowe znacznie wolniej niszczą się od zawiesi pasowych. W dużej mierze wynika to właśnie ze zwiększonej giętkości i dość śliskiej powierzchni. Wężowe zawiesia są także znacznie węższe od pasowych, dlatego też idealnie sprawdzą się w przypadku większych tonaży. Szerokość 5-cio tonowych zawiesi wynosi 180 mm.

Szerokie zastosowanie zawiesi wężowych

Zawiesia wężowe zaprojektowane są głównie do mocowania przez obowiązanie wokół ładunku. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że doskonale sprawdzą się one przy podnoszeniu elementów, które nie posiadają charakterystycznych zaczepów. Bardzo wiele osób wykorzystuje opisywane zawiesia również do podnoszenia, czy też do stawiania do pionu filarów i różnorodnych słupów.

Zawiesia wężowe coraz częściej wykorzystywane są również do podnoszenia wałów i ciężkich rur. Dzięki miękkiemu materiałowi bez problemu można podnosić delikatne materiały, które mają pomalowane powierzchnie.

Atestowane zawiesia dla wymagających użytkowników

W pierwszej kolejności warto postawić na oryginalne zawiesia od renomowanych producentów, które wykonane są zgodnie z najnowszą normą EN 1492-2:2000. Tylko certyfikowane zawiesia są gwarancją wysokiej wytrzymałości na ścieranie i uszkodzenia mechaniczne.

Aby wybrać odpowiednie zawiesia warto zwrócić uwagę także na DOR, czyli na dopuszczalne obciążenia robocze. Producenci oferują zawiesia w tonażach od 1 do 5 ton, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Przy wyborze zawiesi należy oczywiście uwzględnić sposób mocowania. Osoby, które nie wiedzą jakie zawiesia wybrać mogą skorzystać z fachowego doradztwa sprzedawcy.