Z jakich metod przedłużania rzęs korzysta się najczęściej?

Kobiety mają bzika na punkcie swojego wyglądu. Tak więc przykładają niesamowicie wielką wagę do makijażu, przedłużania rzęs, regulacji brwi i tym podobnych. Jakkolwiek jeszcze sam makijaż nie przynosi zbyt wielu trudności, gdyż dobry jakościowo makijaż może zostać przeprowadzony nawet we własnym domu, stosując się do wskazówek z poradnika http://www.omni-group.pl/jak-zrobic-profesjonalny-makijaz-opis-krok-po-kroku/, to jeśli chodzi o inne elementy kobiecego ciała, w tym rzęsy, należy już oddać w ręce specjalistycznego zakładu kosmetycznego, który zajmie się ich przedłużeniem, pogrubieniem, czy uzupełnieniem w przypadku, kiedy rzęsy zdają się zbyt rzadkie. Artykuł tren omówi nieco znane i lubiane metody przedłużania rzęs.

Jakimi metodami przedłuża się rzęsy?

Salony kosmetyczne używają pięciu popularnych metod przedłużania i pogrubiania rzęs, z których każda kobieta wybierze metodą właściwą jej samej. Chodzi o metody:

  • 1:1,
  • 2:1,
  • 3:1,
  • Blink & Go,
  • łączącą 3 pierwsze i zalety z nich płynące.

W zależności od potrzeb, można skorzystać z konkretnej metody, dlatego też kobiety o mocnych, ale  rzadkich rzęsach będą wybierać metodę 1:1, natomiast osoby posiadające rzęsy cienkie i delikatne wybiorą pewnie metodę 2:1 albo 3:1. Uzyskają dzięki temu geste i wizualnie grubsze rzęsy, które uatrakcyjnią ich powieki. Możliwe jest zastosowanie rzęs sztucznych, ale wtedy można korzystać z grubszego włókna, co może też wystarczyć i dać pożądany efekt, ale można również skorzystać z naturalnych włosków z futra norki, które jest delikatne i miękkie, a to sprawi, że rzęsy nabiorą identycznych właściwości. Natomiast użyty w tym celu klej jest niezauważalny, a ponadto nie reaguje ze skórą ludzką.

Co jeszcze można zrobić dla rzęs?

Oczywiste jest, że rzęsy trzeba cały czas właściwie pielęgnować. Nie ma znaczenia, czy chodzi o naturalne, czy też doklejane, właściwa pielęgnacja sprawi, że znacznie dłużej zachowają swoje walory estetyczne. Jeśli chodzi o rzęsy doklejane jakąkolwiek metodą, należy wiedzieć, że trzeba się poddać zaleceniom kosmetyczki co do ich ekspozycji na światło słoneczne, ultrafioletowe, warunki atmosferyczne, czy też wodę. To sprawi, że stylizacja najdłuższy przewidziany czas pozostanie niemal nietknięta. Jest to bardzo ważne, gdyż uszkodzenia stylizacji mogą się negatywnie odbić na powiekach oczu, do których są przyczepione i mogą powstać problemy przy powtórnym zabiegu przedłużania rzęs tą i innymi metodami. To samo tyczy się używania kosmetyków do domowej stylizacji rzęs, tuszy i innych preparatów nadających im kolor. Każda z kosmetyczek wykonująca rzęsy w Katowicach jest osobą wykwalifikowaną, aby udzielić wskazówek co do tego i pokierować jak prawidłowo dbać o swoje przedłużane rzęsy.