Żywica poliuretanowa – najczęstsze zastosowanie

Żywica poliuretanowa – najczęstsze zastosowanie

Nowoczesne materiały zawierające trwałe żywice poliuretanowe znajdują szereg rozmaitych zastosowań – wyjątkowe właściwości poliuretanów wykorzystywane są między innymi w branży budowlanej, motoryzacyjnej i elektronicznej.

Żywica poliuretanowa – zastosowanie

Żywice poliuretanowe stosowane są w wielu gałęziach przemysłu – w branży budowlanej wykorzystuje się je między innymi podczas przygotowywania posadzek w różnego rodzaju placówkach publicznych, halach przemysłowych czy galeriach handlowych. Pokrycia podłogowe wykorzystujące poliuretany coraz częściej można spotkać także w budynkach mieszkalnych – warto pamiętać o tym, że schludne i łatwe w utrzymaniu podłogi poliuretanowe przypadną do gustu szczególnie osobom lubiącym praktyczne i efektowne rozwiązania.

Z plastycznych i łatwych w utwardzaniu żywic poliuretanowych korzystają także specjaliści zajmujący się wytwórstwem mebli – połączenie kolorowych żywic ze szlachetną strukturą drewna to doskonały pomysł na wykonanie oryginalnego i unikatowego mebla.

Poliuretany w elektronice – najczęstsze zastosowanie

Żywica poliuretanowa wykorzystywana jest także w elektronice – odporność na działanie wysokich temperatur oraz wytrzymałość na różnego rodzaju urazy mechaniczne czynią z poliuretanu doskonały materiał zabezpieczający.

Warto pamiętać o tym, że żywice poliuretanowe stanowią skuteczną izolację elektryczną, a oprócz tego chronią wrażliwe elementy urządzeń przed szkodliwym wpływem wilgoci, chemikaliów czy silnych wibracji. Poliuretany wykorzystywane są powszechnie w kondensatorach, czujnikach oraz różnego rodzaju modułach kontrolnych.

Dlaczego warto stosować żywice poliuretanowe?

Wśród korzyści płynących ze stosowania żywic zawierających poliuretany można wyróżnić między innymi wysoką wytrzymałość – elementy zawierające poliuretany są odporne na uszkodzenia mechaniczne i pęknięcia, poza tym są także niezwykle łatwe w utrzymaniu.

Warto pamiętać także o tym, że poliuretany są proste w obróbce – elastyczność i krótki czas utwardzania to jedne z głównych zalet nowoczesnych żywic poliuretanowych.