Perfekcyjny makijaż ust – jak go wykonać?

Kobiece usta, zwłaszcza pomalowane intensywnym i soczystym kolorem, przyciągają uwagę i stanowią mocne podkreślenie makijażu. Z pomocą kilku makijażowych trików i zastosowania odpowiednich kosmetyków można sprawić, że makijaż ust będzie zawsze prezentował się atrakcyjnie, a kolor na ustach pozostanie na dłużej.

Pielęgnacja ust

Pomadki i szminki, zwłaszcza matowe, nie będą dobrze prezentować się na ustach suchych i spierzchniętych, dlatego przed nałożeniem koloru należy zadbać o ich odpowiednią pielęgnację. W pierwszej kolejności można wykonać peeling ust przy pomocy specjalnej pomadki zawierającej delikatne ścierające drobinki, a potem nałożyć balsam, który je skutecznie nawilży i odżywi. Różnego rodzaju kosmetyki pielęgnacyjne do ust można kupić bez wychodzenia z domu, w takim miejscu, jak drogeria internetowa,np. Superkoszyk.

Podkład pod kolorowy kosmetyk

Podkład pod makijaż ust jest niezbędny, w szczególności, gdy zamierzamy użyć pomadki w intensywnym kolorze, np.: czerwieni, brązu, fioletu, granatu. Wystarczy nanieść na usta odrobinę korektora lub podkładu do twarzy przed nałożeniem koloru. Prosta czynność sprawi, że barwa pomadki będzie bardziej intensywna, a sam kolor utrzyma się na ustach znacznie dłużej.

Konturówka do ust

Konturówka to idealny kosmetyk, którym można skorygować niedoskonałości ust, a nawet dodać im nieco więcej objętości – wystarczy wówczas poprowadzić kreskę nieco ponad naturalnym konturem ust. Przy wyborze kosmetyku najważniejszy jest jego odpowiedni odcień. Najlepiej, aby był identyczny, jak kolor pomadki lub szminki.

Szminki i pomadki do ust

Po precyzyjnym obrysowaniu konturu ust można wypełnić je kolorem. Pomadki i szminki wygodnie nakłada się przy pomocy specjalnego cienkiego pędzelka, który pomaga dokładnie nałożyć kolor, nie wychodząc poza krawędź linii namalowanej konturówką. Nadmiar pomadki wystarczy odcisnąć na chusteczce higienicznej.

Jak podkreślić kształt ust?

Aby bardziej uwydatnić kształt i uzyskać iluzję jeszcze większych i pełniejszych ust należy dodatkowo obrysować je korektorem lub beżową kredką do oczu. Granice nałożonego kosmetyku wystarczy lekko rozetrzeć pędzelkiem lub palcami.

Kobiety, które lubią rozświetlone i błyszczące makijaże mogą pokusić się o dodatkowe zastosowanie błyszczyka z drobinkami. Kosmetyk można nałożyć jedynie w środkowej części ust, dodając im naturalnego blasku. Ciekawym trikiem makijażowym, który subtelnie podkreśla naturalny kontur ust, jest nałożenie niewielkiej ilości rozświetlacza do twarzy na łuk Kupidyna.