Zimne ognie – wszystko, co warto o nich wiedzieć.

Zimne ognie stanowią element, który pojawia się na różnych imprezach takich jak urodziny, czy wesele. Zostały stworzone wieki temu i nadal są powszechnie stosowane. Wyglądają widowiskowo i są bezpieczne. Cieszą się zainteresowaniem wielu osób i tak już od wielu lat. Początkowo ich popularność była spora na Zachodzie i następnie moda na nie, przywędrowała również do Polski.

Z czego zbudowane są zimne ognie? 

Ich budowa jest dość prosta. Posiadają drucik, oraz mieszankę azotanu baru, oraz kwasu borowego, odpowiednio zmieszane i utwierdzone. Aby połączyć obie substancje ze sobą, dodaje się do nich wody i żelaza, dzięki któremu zimne ognie zyskują srebrny i złoty efekt. Ostatnim krokiem jest dodanie aluminium. Jedyne co należy zrobić na końcu to pamiętać, aby dać im odpowiednią ilość czasu na wyschnięcie. Jak wiadomo, można je trzymać w ręce i to jedne z niewielu tego typu fajerwerków. Zwykle występują w odcieniach koloru srebrnego, ale można kupić również wielobarwne zimne ognie. Do wyboru są także ich wielkości. Ponadto, dostępne są zimne ognie o różnych czasach działania. Jedne iskrzą się parędziesiąt sekund, a są takie, które potrafią świecić nawet parę minut. Jak widać, wybór zimnych ogni dostępnych na rynku jest naprawdę spory i zróżnicowany. 

Zalety zimnych ogni

Te fajerwerki posiadają wiele pozytywnych cech. Przede wszystkim są w pełni bezpieczne. Można je stosować na domowej imprezie. Aby ich użyć, nie trzeba wychodzić na zewnątrz, co stanowi bez wątpienia ogromną zaletę. Można je stosować nawet w pomieszczeniach. Są bardzo bezpieczne, ponieważ podlegają obecnie wielu rygorystycznym normom i kontrolom. Dlatego dostępne w naszych sklepach produkty są pewne i sprawdzone. Pięknie się prezentują, fajnie wyglądają na fotografiach. Fajny dodatek do imprez o rożnym charakterze, który doda jej uroku. Warto wspomnieć, że zimne ognie mogą być częścią pokazów pirotechnicznych, które będą stanowić wspaniałą atrakcję na specjalną okazję i aby nadać wydarzeniu imprezowego charakteru. Tak naprawdę posiadają wiele zastosowań i można ich używać kiedy się chce. Ich główną cechą jest uniwersalność. Fajny dodatek, za niewielkie pieniądze.

Zimne ognie na weselu

Z powodzeniem można stosować je właśnie na weselach. Istnieje wiele sytuacji, w których stanowić będą fajny dodatek, który nada całej imprezie odpowiedni klimat i blask iskierek. Często używa się zimnych ogni podczas pierwszego tańca nowożeńców, a także przy opuszczaniu kościoła/urzędu i pamiątkowych fotografiach. Zimne ognie to także element wykorzystywany jako atrakcja dodatkowa przy podawaniu tortu na weselach. W zasadzie mogą być stosowane w każdej wybranej chwili.

Jak widać, zimne ognie są bardzo popularne i na pewno praktycznie każdy zetknął się z nimi chociaż raz. Należy przyznać, że stanowią one świetny dodatek do imprez, który nadaje im charakteru i imprezowej atmosfery. Pięknie wygląda i ozdabia pamiątkowe zdjęcia i filmy. Co najważniejsze – są bezpieczne, można je po prostu trzymać w ręce i podpalać nawet w miejscach zamkniętych.